Z prvního místa!

07.08.2018 - red
počet přečtení: 410
vytvořeno 07.08.2018, upraveno 07.08.2018

Lvice U18 měly pod vedením Viktora Pruši velký nástup do A-divizního ME v Udine, když na lepší vzájemné skore vyhrály základní skupinu (bilance 2-1) před Španělskem, Srbskem (oba 2-1) a Bosnou (0-3). Ve skupině se ovšem rozhodovalo jen o pořadí a nasazení do osmifinále, kde na Češky čeká Irsko. V úvodním duelu ME lvice většinou vedly, v 1. čtvrtině měly dokonce šňůru 15-0, ale ve 2. části jim odešla střelba, utekla jim i koncovka a prohrály 67-71, byť další a další minuté šestky Španělek (bilance 33/16) stále dávaly Češkám šanci na obrat. Tým se držel ve hře palbou trojek (11 ku 3), ale také páchal příliš ztrát (25 ku 17, Španělky 19 zisků) a hodně zaostal i v produkci zpod koše (20-44). Nejvíc bodů zajistily Galíčková (15), Sklenářová (14) a Žílová (9). Druhý duel s Bosnou už si lvice pohlídaly (83-68), byť jej dobře nezačaly a ve 3. čtvrtině ztratily téměř celé 14bodové vedení. Ve 4. části však rozhodly šňůrou 13-0. Měly mnohem lepší útočný doskok (18-7, body z druhých šancí 18-5), méně ztrácely (13-24), zapsaly i 13 zisků, a přežily tak i šestky 30/19. Střelkyně vedly Jindrová (13), Žílová (8 doskoků), Sklenářová (po 12) a Dudáčková (10+7 doskoků). V klíčovém třetím zápase pak tým doslova smetl Srbky (79-44), jež přitom předtím dokázaly skolit Španělsko. Zápas se sice po hrůzném startu nevyvíjel dobře (2-16), ale od 2. čtvrtiny lvice podřadily na obranné polovině, sérií 17-0 se ujaly vedení a od 3. čtvrtiny už na hřišti kralovaly, když Srbky, jež minuly celkem 12 šestek, za posledních 30 minut stihly jen 23 bodů. Na straně lvic, tažených Kopeckou (20+14 doskoků, 8 v útoku), Sklenářovou (19+6 zisků), Galíčkovou (18+9 doskoků, 5 asistencí) a Halátkovou (12+8 doskoků), byl menší počet ztrát (13-23), opět 13 zisků i drtivá převaha na doskoku (50-32, v útoku 19-9, z druhých šancí 19-8, zpod koše 38-18). I potřetí česká lavička jasně přehrála tu soupeřovu.