Wizards nepřítomni

11.05.2017 - red
počet přečtení: 721
vytvořeno 11.05.2017, upraveno 11.05.2017

Washington Wizards zmačkali a zahodili do koše předchozí dva výkony z domácí palubovky, v první čtvrtině zůstali duchem zcela nepřítomni a nechali se drtivě zválcovat domácím Bostonem. Ten se přes hosty v úvodu pátého duelu semifinále Východní konference NBA přehnal 16 body v řadě a za vedení 31-16 měl v kapse už 15 bodů z protiútoků (z 19 v celém zápase)! V rozhodném prvním dějství střílel za 65 procent (Wizards 35) a při rozjetí kariérní play-off noci 29bodového Bradleyho domácím stačilo, aby lídr týmu Thomas rozesílal asistence. V obraně spící a v útoku ztrácející hosté neměli k dispozici ani plný výkon hlavního motoru Walla (v letošním play-off dosud třetí top skórer ligy v utkáních venku s 30,6), který se pouštěl do marných nájezdů, a při hře náhradníků se propadli až na 48-26. Na cestu zpět nikdy nenalezli síly, ani schopnosti, když ani při manku o 20 nejevili s výjimkou Gortata větší snahu o útočný doskok. Za stavu 2-3 stojí zápas od konce sezony. Energické a v útoku velmi pohyblivé a kolektivně fungující Celtics (12 asistencí na 13 košů v 1. čtvrtině), kteří trefili díky 8 střelcům 16 trojek (Wizards 7), vedli vedle Bradleyho i trojkující pivot Horford (19+7 asistencí), rozehrávač Thomas (18+9 asistencí) a forward Crowder (18). Za Wizards, kteří v play-off nevyhráli v Bostonu od roku 1992 a nechali se přeskákat 48-45, se při porážce 123-101 víc prosadili Wall (21, jen 4 asistence) a Beal (16, bez trefené trojky). Satoranský se do hry dostal na poslední 4 minuty s jednou trefenou šestkou a jednou asistencí (+2). Záložní rozehrávač Jennings měl další bídný zápas s 3 body a 1 asistencí za 15 minut (-14). Forward Oubre (13 bodů), vyloučený v Utkání 3, slyšel už v první čtvrtině skandování „My chceme Oubreho!“