Warriors obhájili

09.06.2018 - red
počet přečtení: 428
vytvořeno 10.06.2018, upraveno 10.06.2018

LeBron James má za sebou ve 33 letech už devět Finále NBA a čerstvě překonal i Michaela Jordana s rekordním 110. nejméně 30bodovým play-off vystoupením, tituly má však zatím stále „jen“ tři. Obhájci trofeje z Golden State uspěli v Clevelandu i ve čtvrtém díle série (85-108) a letošní Finále ovládli jako devátí v dějinách 4-0, což se naposledy povedlo v roce 2007 Spurs opět proti Cavs. Warriors tak zvítězili potřetí za čtyři roky, což se v dějinách povedlo jen čtyřem týmům. Už v první čtvrtině posadili do obruče 6 trojek a vedli o 11, a i když se domácí na krátkou chvíli ve 2. čtvrtině dostali do vedení, hosté si jej brzy vzali zpět, i bez jediného zásahu Klaye Thompsona dali už do půle 61 bodů (trojky 17/9 a z pole 52 procent proti 38 domácích, Curry 20), přičemž téměř neztráceli a ještě udělili 8 bloků v obraně (celkem v utkání 13!). James za 23 minut ve hře dal do půle z napadání koše 16 bodů, ale nepokusil ani jednu trojku, což mělo zřejmě dobrý důvod, neboť z frustrace nad zbabranou koncovkou Utkání 1 v šatně do čehosi praštil a přivodil si v pravé ruce zlomeninu. Druhý poločas už byl jasně v režii dobře bránících i útočících Warriors. 37 body je vedl Curry (trojky 15/7, trojku dal už v 90 zápasech play-off v řadě, což je rekord soutěže), triple double za 20 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí přidal MVP Finále Durant (trofej získal podruhé v řadě), jehož tým v utkání vládl z trojek díky 14 trefám ku 8 soupeře. Za domácí, kteří během sezony provedli nevídaný řez sestavou, jež oproti loňsku oslabila, se nad 10 bodů dostali jen James (23, se 748 body v letošním play-off se zařadil na druhé místo všech dob za Jordana se 759 z roku 1992) a Love (13). Warriors vyhráli aspoň jednou venku už v 19 po sobě jdoucích sériích play-off, čímž vyrovnali rekord Miami. James v posledním finálovém duelu pravděpodobně naposledy nastoupil za Cleveland. Letos to bylo už jeho osmé Finále v řadě, z nichž v posledních čtyřech čelil Warriors. Uspěl proti nim jen jednou, když v roce 2016 ještě s Irvingem zázračně otočili z 1-3.