Wall je zvedl k výhře

23.03.2017 - red
počet přečtení: 537
vytvořeno 23.03.2017, upraveno 23.03.2017

Wizards měli v domácím duelu co dělat, aby nemálo oslabenou Atlantu (bez Millsapa a Bazemorea) na vůli a zlepšenou obranu v divoké poslední čtvrtině (37-33) přetlačili k těsnému vítězství 104-100 (18.137 diváků). Ze základu kromě tahouna Beala (28+9 doskoků a 4 zisky, +5) končila zbylá čtveřice opět v minusu a k úspěchu tak tým notně potáhla lavička, kdy všichni náhradníci naopak končili v plusu. Tentokrát mezi nimi chyběl Satoranský, záložní rozehrávač Jennings stihl 5 bodů a 6 asistencí za 14 minut (+9). Ústřední playmaker Wall všech 22 bodů vysázel ve 2. půli, v zápase měl i 10 asistencí a 4 zisky (z pole 21/6, TH 12/9). Hawks při páté porážce v řadě nejvíc držel ostropalbou Hardaway Jr. (29), centr Howard přidal 14 bodů a 16 doskoků, rozehrávač Schröder svých 18 bodů s 6 asistencemi  znevážil 10 ztrátami z 16 týmu. Wizards po hrůzné první půli (40-46, důležité body dával ve 2. čtvrtině Smith) s 34 procentní střelbou (v zápase měli řadu air ballů), minelami z brejků a 13 ztrátami chytili v úvodu třetí části konečně slinu zpoza oblouku, bodově se rozjel Wall a i díky jeho brejkovým tažením domácí ze stavu 77-78 rozhodli šňůrou 14-2. Atlanta, která tu míjela i zpod koše, se později dostala ještě na 99-96, ale Wall pak dvojkou a vyhraným rozskokem zařídil další klíčové akce. Wizards ve 4. čtvrtině zaznamenali jedinou ze svých 19 ztrát, celkově si pomohli trojkami (11-8) a ještě víc doskoky (67-53). S bilancí 43-28 jsou nyní na Východě tři výhry za Bostonem i Clevelandem.