Výbuch na doskoku

29.11.2018 - red
počet přečtení: 480
vytvořeno 29.11.2018, upraveno 29.11.2018

Wizards už skutečně vypadají, že mají velký problém s koučem i sami se sebou, neboť v New Orleans byli naprosto znedůstojněni na doskoku (75-41, útočné 17-12 pro domácí s jejich 28 body z druhých šancí) a v bodech zpod koše (62-38, při absenci Howarda nebyl ani tady využit další centr Wizards Mahinmi), což rezultovalo v jasnou porážku 125-104 a zhoršení bilance na 8-13 při udržení 11. místa na Východě. Tým byl od začátku pozadu, v poločase ztrácel 67-47 a po změně stran se přiblížil maximálně na 11. Tomáš Satoranský byl do hry poprvé vložen po 9,5 minutách za Walla (za 25-15), proměnil 3 ze 4 šestek a v sezoně tak minul teprve druhý trestný hod ze 30. Z vlastního útočného doskoku tu také přidal trefu zpod koše na 31-24 na konci 1. čtvrtiny. Ve druhé měl zisk a střídal po 8,5 minutách na kurtu za 48-40. Do hry se vrátil na posledních 14 minut (od 91-75), kdy už měl na straně plusů jen asistenci na trojku Oubreho a vlastní dlouhou dvojku. Domácí (bez rozehrávače Paytona) byli lepší i z trestných hodů (22-9) a brejků (26-8) a celý jejich základ plus náhradník Randle (23+12 doskoků) byli dvojciferní. Holiday zařídil 29 bodů, Davis 28 s 15 doskoky, Mirotič 15 a ex-Wizard Frazier 12 s 12 asistencemi. Za hosty Morris a Oubre (trojky 8/4) zapsali 22, Wall 17, Beal 16 s 11 asistencemi, Green 10 a Satoranský 7 bodů (z pole 5/2, TH 4/3, -2) s 2 doskoky, 1 ziskem a 1 asistencí na 3 ztráty za 22 minut.