Utrojkováni Poláky

03.08.2019 - red
počet přečtení: 174
vytvořeno 03.08.2019, upraveno 03.08.2019

Ač je jako sám voják v poli držel 21 body z 48 i po třech čtvrtinách stále na dostřel, jako jediný více než šestibodový střelec týmu nemohl David Böhm stačit na všechno a lvi U18 po propadu ve 4. čtvrtině, ztracené 10-24, podlehli v semifinále B-divizního ME Polákům 58-76. Den po skvělém čtvrtfinále s Portugalci tak nevyužili první mečbol na postup do divize A. Druhý budou mít v neděli v utkání o bronz v 17:30 proti Severní Makedonii. Český tým byl od začátku v řadě statistik lepší, ale také od 1. čtvrtiny zaostával z trojkové linie a ve ztrátách, což byly hlavní faktory, jež jej v celém zápase držely na distanc od výhry. Lvům také chyběl útočný rytmus, energie a především lehkost, s níž v pátek dlouho drtili Portugalce. Poláci nepředváděli zázračnou hru, ale měli na míči šikovné rozehrávače a jejich dlouzí pivoti i přes menší pohyblivost a dovednosti dokázali svou výšku využívat k přitáhnutí zdvojování, z nějž uvolňovali otevřené trojkaře, kteří byli pro lvy až příliš často úspěšní. Soupeř si tak po většinu zápasu udržoval několikabodový odstup, byť poločasový stav 31-36 z pohledu Čechů, ani stav 48-52 po 30 minutách ještě nebral naději na úspěch. Když však v prvních minutách poslední části polští trojkoví úderníci několikrát zasáhli cíl, za vedení 66-51 už 5 minut před koncem nasměrovali svůj tým k postupu do divize A. Čechům zásadně chyběly především body křídla Hanzlíka, který za 27 minut neskóroval. Lvům sice patřily body z brejků (17-7), soupeř však měl na své straně trojky (29/12 – 26/6), ztráty (11-20) i body z druhých šancí (14-4 při vyrovnaném počtu 15 útočných doskoků). „Do zápasu jsme opět vstoupili špatně, když nám soupeř dělal problémy ve hře 1 na 1 a na útočném doskoku. Ve 2. čtvrtině přišlo zlepšení v obraně, proto jsme manko dotáhli. Poláci ale i po půli stále drželi malý náskok a ve 4. čtvrtině odskočili nad 10 bodů, hlavně díky zónové obraně a trojkám. Máme před sebou poslední zapas a na vše, co bylo, musíme zapomenout, dát hlavy nahoru a připravit se tak, abychom získali medailí i postup do divize A,“ shrnul rozehrávač Marek Vyroubal.