Utlučeny zpod koše

09.08.2018 - red
počet přečtení: 478
vytvořeno 09.08.2018, upraveno 09.08.2018

V průměru o šest čísel vyšší Němky (183 ku 177) připravily lvicím na ME U18 hodně drsný čtvrtfinálový večer. Po jasné dominanci pod košem zvítězily 72-44, když zejména ve druhé půli (38-16) už Češky nepustily téměř k ničemu. Pozor si už daly i na nejnebezpečnější lvici Jindrovou, která aktivní hrou odtáhla především první poločas, ale když spoluhráčky z jejích pasů míjely i jasné pozice zpod koše, propadal se tým ve skore stále hlouběji. Nejvíc však trpěl pod svým košem. Při velké bojovnosti přežil ještě poločas jen s mírným mankem (28-34), ale po změně stran už vyšší pivotky soupeře, který navíc chodil v útoku doskakovat ve třech, ovládly dění a doskočily téměř každou minutou střelu. Na lvicích postupně byla znát únava z nerovného boje a přicházely tak i o míče, které měly jasně získat pod svou kontrolu. Navíc v útoku jim od začátku scházela nebezpečnost od více hráček, neboť Jindrová se Sklenářovou, které se do půle složily na 19 z 28 bodů, na vše stačit nemohly. Po poločasové super bilanci zpoza obloku (6/5) navíc týmu po změně stran distanční střelba už prakticky nepomáhala (celkem 15/7) a z dvojek měl tristní úspěšnost 22 procent. Němky vyhrály na doskoku 75-33, z toho v útoku 31-7 a na body z druhých, třetích a čtvrtých šancí 23-0. Zpod koše vládly na body 36-16, v trestných trefách 16-3. Jedinými dvojcifernými českými střelkyněmi byly Jindrová (13) a Sklenářová (10).