Úleva v Miami

11.11.2018 - red
počet přečtení: 457
vytvořeno 12.11.2018, upraveno 12.11.2018

Wizards v Miami naplno využili toho, že soupeři (5-7) chyběl Wade (volno po narození dcery), rozehrávač Dragič se po dvouzápasové pauze zaviněné problémy s kolenem trápil (bez bodu za 21 minut) a jejich popravčí z prvního vzájemného zápasu Olynyk hrál rovněž s následky zranění, přičemž pobyl na kurtu jen 12 minut. Hosté (3-9, 13. na Východě) tak vyloupili arénu Heat 110-116 (11. inkasovaná stovka), když po horším vstupu opět obdrželi v poločase přes 60 bodů (61-58), ale drželi vyrovnané skore a do 4. čtvrtiny pak vstoupili drtivou a rozhodnou sekvencí 12-31. Guardi Wall a Rivers se na trháku podíleli shodně 10 body. Vítěze sytili Wall (28+9 asistencí za 41 minut po 42 minutách den předtím v Orlandu), Jeff Green (19+10 doskoků), Beal, Rivers (po 18) a Howard (11+16 doskoků, z toho 7 v útoku). Satoranský přišel do hry po 10 minutách za stavu 30-23 a odcházel po 6 minutách za 44-35, aby pak ještě pobyl na kurtu pár vteřin na konci 3. čtvrtky. Skončil bez bodu s jednou střelou a 1 doskokem a byl na nule v plus/minus. Z domácích vynikli Richardson (24), McGruder (22), Ellington (16) a Whiteside (15+14 doskoků). Wizards sice zaostali v trojkách (12-8), ale přetlačili domácí z šestek (20-28, vynutili si 31 faulů), o 6 bodů i zpod koše, také o tři ztráty a především poprvé v sezoně vyhráli doskok (49-59, v útoku 14-17). Oba týmy hrály druhý zápas ve dvou dnech, přičemž pro Wizards to byl první z 15 „dvojáků“ této sezony, což je v letošním ročníku NBA maximum, jež zatíží jen 4 celky.