Triple Brona nestačil

16.05.2018 - red
počet přečtení: 130
vytvořeno 16.05.2018, upraveno 16.05.2018

Zápas 2 finále Východní konference NBA: BOSTON – CLEVELAND 107-94 (Brown 23, Rozier 18, Horford 15+10 doskoků, celý základ dvojciferný plus Smart 11+9 asistencí, 5 doskoků a 4 zisky, bez Irvinga, Haywarda, Theise, Larkina - James třetí kariérní play-off triple s nejméně 40 body (nejvíc v dějinách) za 42+10 doskoků a 12 asistencí na 6 ztrát, trojky 9/5, popáté v tomto play-off dal aspoň 40 bodů, teprve pošesté v kariéře to má v nějaké sérii 0-2, Love 22+15 doskoků, domácí +12 střel díky lepším ztrátám (6-15) a útočnému doskoku (11-8), body zpod koše 50-42, v první půli (48-55) táhl hosty (v základu s pivotem Thompsonem namísto snajpra Korvera) osaměle James (21 v 1. čtvrtině), který si ale také po kolizi s Tatumem pochroumal krk, domácí se vzepjali ve 3. čtvrtině (36-22) a druhý poločas ovládli 59-39), stav série 2-0, z takového vedení Celtics ještě nikdy sérii neztratili, doma to v letošním play-off mají 9-0.