Třetí výhra lvů U20

15.07.2018 - red
počet přečtení: 115
vytvořeno 15.07.2018, upraveno 15.07.2018

Reprezentanti do 20 let zvládli díky lepším posledním 15 minutám i svůj třetí duel na B-divizním ME v Bulharsku, když porazili Lucembursko 63-53. Ačkoli se soupeř z manka 10 bodů ještě v závěru třetí čtvrtiny dostal na rozdíl tří, guard Kotásek mu pak sebral veškeré naděje odtažením lvů na opět bezpečný rozdíl. Tým tak s bilancí 3-0 sdílí vedení ve skupině C spolu s Ruskem. S Lucemburskem dominoval na doskoku (55-33, v útoku 19-5, body z druhých šancí 15-4), a byť z pole pálil jen za 30 procent, spasilo jej 8 trojek z 34 pokusů (Kotásek 7/3, Tůma 6/3, soupeř celkem 16/3). Střelecké pole vedli Kotásek (12+7 doskoků a 6 asistencí za 25 minut), Žikla (11+6 doskoků), Tůma (11) a Kozák (8+15 doskoků).