Střelecká houpačka

08.06.2018 - red
počet přečtení: 522
vytvořeno 08.06.2018, upraveno 08.06.2018

V dalších dvou přípravách na listopadové pokračování kvalifikace ME 2019 lvice v domácím prostředí jednou doma padly (58-60) a jednou zvítězily (73-64) s Chorvatskem. V prvním duelu je slabý útok i doskok a také děravější obrana brzy uvrhly do dvojciferné propasti (6-20 po 1. čtvrtině). Po dílčím zlepšení na konci poločasu přišel nový propad po změně stran, a to s až téměř 20bodovým mankem. Prapor zvedla až rozehrávačka Bartoňová a tým se z lepší obrany i z protiútoků odrazil k velké stíhačce, jež jej 24 vteřin před koncem přitáhla až na dva body. Lvice však nezvládly úspěšně zakončit závěrečný útok. Tým bez Kateřiny Elhotové, Hejdové a řady podkošových opor (oproti prvním dvěma utkáním přípravy už kouč měl k dispozici Peckovou a Březinovou) střelecky vedly Karolína Elhotová (15) se Záplatovou (10). Češky zaostaly na doskoku (33-49), lepší naopak byly ve ztrátách (15-26) a měly i 17 zisků. Při pouze 31procentní palbě z pole celku nepomohl ani o 20 vyšší počet střel z pole. Odveta už dopadla lépe, když lvicím padaly trojky a přidávaly i body z brejků. Už během první půle vedly o tucet a i přes útočný výpadek ve druhém poločase výhru udržely. O body se nejvíc staraly Pecková (18, trojky 6/4), Záplatová (15, trojky 3/3), Karolína Elhotová, Pudláková (po 11) a Kušlitová (10). Tým trefil dokonce 13 trojek z 25 pokusů a opět si mnohem líp hlídal ztráty (15-27).