Steph velel obratu

17.05.2019 - red
počet přečtení: 132
vytvořeno 17.05.2019, upraveno 17.05.2019

Zápas 2 finále Západní konference NBA: GOLDEN STATE – PORTLAND 114-111 (Steph Curry 37+8 asistence, TH 11/11, trojky 14/4, třetí třicítka v řadě, K-Thompson 24, trojky 8/4, skvěle asistující Draymond Green 16+10 doskoků, 7 asistencí a 5 bloků, posedmé v řadě nejméně 10 doskoků, Looney 14, bez Duranta, Cousinse – Lillard i při snaze domácích jej hodně zdvojovat 23+10 asistencí, trojky 12/5, McCollum 22, Seth Curry 16, trojky 7/4, bez Nurkiče, trojky týmů 9-18, body zpod koše 54-32, bloky 9-1, doskoky 50-37, vlažně hrající domácí se po půli s 10 ztrátami propadli na 50-65, ale v jejich tradičně super silné 3. čtvrtině se vedeni Stephem Currym vrátili z -17 na 89-89, v posledních 4:20 pak otočili ze 100-108, když hosté to měli z pole 9/1 a neházeli jedinou šestku, v samém závěru McCollum nedal floater, aby na druhé straně skóroval Green po pick-and-roolu s Currym na 111-114 a pár vteřin do konce domácí Iguodala skvělým zákrokem zbavil míče na trojku už naskakujícího Lillarda, v souboji Curryových, jejichž otec a bývalý spoluhráč Jiřího Zídka v Charlotte Dell měl na sobě dres sešitý z dresů obou klubů s předkem Setha a zády Stepha, byl lepší domácí Steph, jejž se během šestek v závěru marně snažil mladší bratr, který Stepha v utkání i bránil, rozhodit), stav série 2-0.