Španělé zvládli thriller!

15.09.2015 - red
počet přečtení: 854
vytvořeno 16.09.2015, upraveno 16.09.2015

I přes zřetelné limitace Fernandeze nakonec kompletní Španělé se mohli i ve čtvrtfinále ME od prvních minut spolehnout na Paua Gasola, který tým po vítězství nad Řeky 73-71 dovedl do již 9. semifinále v řadě. Dosud neporaženým Řekům chyběla po lehčí skupině vyjma startu 3. čtvrtiny, kdy přešli do vedení, intenzita, jíž naopak oplývali od prvního utkání turnaje pod enormním tlakem hrající Španělé. Ti chytrou hrou s pick and rolly a bez ztrát dosáhli do půle (39-32, 5 trojek) proti druhé obraně turnaje mnoha snadných košů, když o 26 bodů se postarali Gasol (celkem 27, z toho 25 už po 30 minutách) s Mirotičem (18). Na straně Řeků příliš driblovali rozehrávači Calathes a 10bodový Spanoulis (za svých 32 minut +9), kteří málo využívali atletické převahy Antetokounmpoa pro hru pod košem. Ten za svých 34 minut odvedl spoustu práce v obraně i na útočném doskoku (8) po leckdy šílených pokusech kolegů, doskočil 17 míčů, zajistil 12 bodů a byl +7, ale v posledních 4 minutách se v dobrých situacích dvakrát dopustil kroků, další přidal 14bodový Calathes, který byl jinak dvěma zisky a 7 body strůjcem závěrečné stíhačky z 61-68 na 68-70. 10bodový Rodriguez ale v kritické chvíli proměnil obě šestky a trojka Sloukase na 71-72 přišla pro Řeky pozdě. Zápas odehráli pouze v 6 (soupeř v 8) plus s přemotivovaným centrem Bourousisem (5F- za 9 minut) a na rozdíl od Španělů (24/20) se téměř nedostali na trestnou linii (9/4). Za první minutu rozhodné 4. čtvrtiny si navíc proti španělské hře pod koš udělali 4 fauly, ač Gasol seděl na lavičce. Vzdor převaze na útočném doskoku 13-10 hrály body z druhých šancí jasně pro soupeře (13-5). Duel sledovalo 17.900 diváků.