Šok z dílny Keltů!

22.05.2017 - red
počet přečtení: 625
vytvořeno 22.05.2017, upraveno 22.05.2017

Celtics si připsali jednu z největších senzací letošního play-off NBA, byť to u jedničky Východu bude znít divně. V Zápase 3 finále konference nastoupili bez lídra z rozehry Thomase (kyčel, má po sezoně), hlavy měli dole a do půle (66-50) byli zasypáni 14trojkovou baterií domácího Clevelandu, jíž velel Love. Ještě 18 minut do konce ztráceli 77-56. Pak ale vytáhli z mošny svou vlastní trojkovou zbraň hromadného ničení, ještě do konce 3. čtvrtiny se prostříleli na 87-82 a pak taženi životním výkonem záložního rozehrávače Smarta (27 bodů, 7 trojek), který tentokrát musel do základu, srovnali už 5 minut do konce na 95-95. Ač nezdvojovali Jamese o tolik víc než ve dvou domácích zápasech, kde si dělal, co chtěl, už mu přístupové cesty nenabízeli na stříbrném podnose, obránci se nenechávali snadno obcházet, navíc lídr Cavs hru mnohem víc nechával na rozehrávači Irvingovi a dalších a místy byl až pasivní. Zápas končil na 11 bodech a 6 ztrátách a za posledních 18 minut dal jediný bod. Skončila mu 8zápasová šňůra 30bodových zápasů. Kelti, bez Thomase výrazně víc sdílející míč a ve 2. půli velmi odhodlaně bránící, se pak až do koncovky drželi na vyrovnaném stavu, Jerebko je poslal do vedení 106-108, a když Irving po kouzelnickém nájezdu srovnal, vyběhl si na trojku Bradley, domácí Smith, který nejdřív běžel za ním, náhle změnil směr a vydal se za Crowderem a trojka Bradleyho (20 bodů) po čtyřech odrazech od obroučky spadla desetinu vteřiny do konce do koše. Dvakrát víc faulující hosté (11-23, Cavs o 19 víc daných TH) se k vítězství 108-111 prodrali přes lepší body zpod koše (24-36), menší počet ztrát (16-9) a nakonec i přes větší počet trojek (16-18, domácí v 2. půli jen 2). Celkem měli o 21 střel z pole víc. Za domácí, za něž jen 44 minut s 9 body odehráli náhradníci (hosté 71 minut s 32 body, Olynyk 15, Jerebko 10), dal Irving 29 bodů a Love 28 (7 trojek). Jejich týmu skončila šňůra 13 výher v play-off, naopak Celtics se snížením na 1-2 vrátili do hry.