Sochu pro Paua!

12.09.2015 - red
počet přečtení: 882
vytvořeno 12.09.2015, upraveno 12.09.2015

V rodné Barceloně budou muset bratřím Gasolovým jednou postavit pomník. Na letošním ME by bez centra Paua Španělsko stěží vyhrálo nějaký zápas a dvojnásob to platilo o osmifinále s Polskem. To Pau sestřelil při výhře 80-66 neskutečnými 6 trojkami ze 7 pokusů a celkem 30 body! Na tohle říct jen "Klobouk dolů!" prostě nestačí. 35letý pivot, který před startem utkání vystrašil spoluhráče odchodem do šaten kvůli kontrole lýtka (už tak totiž týmu chyběl křídelník Fernandez), zápas už skvěle odstartoval, když svůj celek udržel v poločase ve hře 15 body (trojky 3/3) za 18 minut. Poláci mohli směle doufat v zázrak ještě na konci třetí čtvrtky, kdy vedli 55-52, pak ale Španělé utáhli obranu, do půle téměř neztrácející soupeř přece jen víc chyboval, a ač se start čtvrté čtvrtiny odehrál bez Gasola, už tady akce Lulla začaly budovat náskok, jejž po 35 minutách (69-57) spolukorunovaly trojky Rodrigueze a Gasola. Ten při své druhé 3-smršti trefil tři projektily během pouhých 3 minut, a když ji završil, jeho tým vedl nedlouho před koncem 77-59. S Gasolovou gala show ostře kontrastoval slabý výkon jiného super pivota z Východní konference NBA, Poláka Gortata, který v zápase - i přes snahu týmu přes něj hrát - jako by nebyl (9+2 doskoky za 26 minut). Poláci, kterým fandila velká část z většinou Francouzi zaplněného hlediště, neměli ani jednoho střelce nad 10 bodů. Gasolovi naopak pomohl 15 body Mirotič a 12 Llull.