Slovinci po přestřelce

13.09.2017 - red
počet přečtení: 537
vytvořeno 13.09.2017, upraveno 13.09.2017

Jeden a půl čtvrtiny nad obhájci titulu vedli a po 26 minut s nimi hráli velice vyrovnanou partii. Když si však v posledních 4 minutách 3. čtvrtiny vzal slovo centr Marc Gasol, Němci pod jeho kanonádou 16 bodů (včetně tří trojek) opepřených i jednou asistencí ve čtvrtfinále ME kapitulovali. Mladší ze španělských bratří prakticky sám otočil ze 43-47 na 65-53 a nasměroval svůj tým k vítězství 84-72 a postupu do semifinále. Marc zápas končil na 28 bodech (trojky 6/4), 10 doskocích i 4 asistencích, bratr Pau přihodil 19 bodů (-3 za 28 minut). Na německé straně tradičně zářil (i přes 7 ztrát) rozehrávač Schröder (27+8 asistencí), jemuž sekundoval 15 body Theis. Španělé (do konce turnaje bez snajpra Abrinese) měli ve statisticky vyrovnaném duelu především víc trojek (10-6). Druhé čtvrtfinále se zvrhlo v nehoráznou přestřelku, v níž Lotyši překlopili manko 15-30 z 9. minuty na poločasových 55-51 (trojky 8-6, Porzingis 16 – Dragič 15, 3 fauly: Porzingis, Timma, Dairis Bertans - Vidmar). V úvodu 4. čtvrtiny nabrali novou 13bodovou díru, již umožnil i se 4. faulem už 14 minut do konce vynuceně odpočívající Porzingis. Po jeho návratu však Lotyši zahájili stíhačku, již akceleroval vymyšlený faul při bloku Slovinců, rezultující i v jejich „technickou“ a celkem 6bodový pobyt Lotyšů na útočné polovině. Slovince pak definitivně neutrhla ani zázračná trojka téměř z půlky s klaksonem o desku Dončiče, stejně jako jeho další paráda z odskoku za oblouk. Tři minuty do konce se navíc týmu vyfauloval první pivot Vidmar. Slovinci tak uspěli (103-97) až v závěru, zejména díky přesným šestkám. Vítěze táhl navzdory 6 ztrátám famózní Dragič (26+8 asistencí), zejména ve 2. půli úžasný Dončič (27, 4 trojky, TH 10/9) a z trojek úspěšný Randolph (16). Za Lotyše kontrovali Porzingis (34, TH 11/9) s Davisem Bertansem (23, trojky 14/6). Slovinci rozhodli z šestek (32-15) a na doskoku (41-28).