Showtime lvů U20

16.07.2019 - red
počet přečtení: 198
vytvořeno 16.07.2019, upraveno 16.07.2019

Po prvních 4,5 minutách s jeho ničivou palbou trojek (4/3) a 13 body při vedení 17-11 se zdálo, že to bude zápas Jana Zídka, hrajícího s číslem 25, jež jeho otec nosíval v NCAA i v NBA. Pak ale stále víc přebíral otěže duelu lvů U20 s Finskem Vít Krejčí, který za poslední rok zmohutněl i zlepšil lecjaký aspekt své hry, a svůj výkon korunoval v rozhodné 3. čtvrtině (29-16), kdy obhozením za zády přešel přes obránce a poté poslal zadovkou míč do rohu na Lukáče trefujícího trojku na 80-63. Když o něco později ze suverénního „stepbacku“ proměnil trojku, už jen podtrhl dominanci českého týmu, který po výhře 105-79 zůstává na B-divizním ME neporažen. V utkání, dlouho připomínajícím ofenzivní krásou All-Star Game, Češi ukazovali, jak vypadá czudkovsko-ginzburgovská smrtící ofenziva s několikavteřinovým přechodem do útoku, mnohdy parádní cirkulací míče (30 asistencí při 41 trefách z pole) a bezcharakterní palbou trojek v jakoukoli část přechodové fáze, místy i do obličejů obránců. V 8 hrající lvi tak jen za 1. čtvrtinu stihli 34 bodů a o půli za vedení 55-47 měli trojky už 16/9 (Zídek 5/3, Novotný 4/4, Finové 18/8) a úspěšnost z pole 63 procent při pouhých 5 ztrátách! I když ale postupně začali přebírat nebezpečné perimetrové snajpry soupeře, vázla jim obrana, a to i v podkošovém prostoru. To se začalo měnit během 3. části, kdy soupeř s každou další minutou trojkou ztrácel jistotu, pod košem měl cestu zavřenou a lvi, kteří tu zvedli doskok a navíc se zvládali vymaňovat i ze severského presinku, ho trojkami 9/7 v této desítce dorazili (po 30 minutách už 25/16). Celkem jich vysázeli ala Houston 19 z 31 pokusů (Finové 30/13), 20 bodů dali z brejků a doskok ovládli 46-29. Zídek zařídil 23 bodů (trojky 9/5), Krejčí 20 s 8 asistencemi (trojky 5/4), Novotný 19 se 7 doskoky (trojky 6/5), Welsch 10 s 6 doskoky a 9 asistencemi na 6 ztrát a Slavík v roli Draymonda Greena přihodil 8 bodů, 10 doskoků, 5 asistencí a 3 zisky.