Sázka na únavu Italů

17.09.2015 - red
počet přečtení: 860
vytvořeno 17.09.2015, upraveno 17.09.2015

"Italové vždy dají přes 80 bodů, takže k výhře jsme potřebovali nastřílet víc. Poprvé na turnaji jsme tak přípravu začali od našeho útoku," přiznal po vítězném čtvrtfinále ME s Italy litevský kouč Jonas Kazlauskas. A podobně na tom možná budou i Češi před dnešním prvním utkáním o 5. místo aka 2. pokusem o dobytí olympijské kvalifikace. Duel startuje v 18:30 a vysílá jej ČT Sport. Češi, kteří mají s Itálií dosavadní bilanci 0-9, si po čtvrtfinálovém dni hýčkají výhodu o pár hodin delšího odpočinku i delšího zápasu Italů, kteří navíc 45 minut odehráli v 7. Pro lvy bude z pohledu únavy stěžejní, jak po 7 utkáních v 12 dnech zregeneruje obvykle 30minutové produktivní trio Satoranský, Veselý, Schilb. Itálie dovezla na ME jasně ofenzivní tým (dává 86 (2.), inkasuje 83), ztrácí jen 9 míčů, sází 9 trojek a také o 8 TH víc než lvi, když dominuje individuální hrou kvartetu Gallinari (najížděč, průměr TH 8/7) Belinelli (nejlepší trojkař s průměrem 9,5/3,7), Gentile (univerzálně platný hráč), Bargnani (zvenku operující centr a střelec z jumpu, který bývá hodně v minusu). Česká kolektivní defenziva by ale na individuálně hrajícího soupeře měla platit, a mohla by díky tomu získávat i míče pro brejky. Veselý by přechodovu hrou i v postupném útoku měl uspět proti Bargnanimu a Satoranský by se měl při ne tak dokonalé týmové obraně soupeře prosadit rovněž. Bude tak jen otázkou, kdo se přidá dál. Čechům by také pomohl návrat k menšímu počtu ztrát (aktuálně už 12) a většímu počtu útočných doskoků (10), kterých od čtvrtého utkání ME nesbírají mnoho.