Satoranský má první

07.10.2015 - red
počet přečtení: 209
vytvořeno 07.10.2015, upraveno 07.10.2015

Tahle Barcelona bude skvadrou ďábelských střelců. Malaga ve finále španělského Superpoháru, na domácí půdě navíc hnána masou svých příznivců, vybalila na soupeře celý svůj arzenál řemeslně precizního basketbalu, ale její enormně fyzická hra, celoplošný tlak na rozehrávače i nekompromisní útočný doskok (ten ale Barca už během první čtvrtky eliminovala) ji držely na distanc jen do půlky třetí čtvrtiny. Ostrostřelci Barcy, jež celý zápas vedla na doskoku, ale ani po změně stran neustali ve své aktivitě (trojky v zápase 27/11, dvojky 28/17) a Vezenkov ve třetí čtvrtině přetěžkým odskokem po otočce a vzápětí trojkou už definitivně zlomil odpor domácích. Právě bulharský forward byl jedním z mužů druhé vlny, jež zápas Barce vyhrála. Malaga se vyčerpala pokrýváním základu, kde se hodně soustředila na Satoranského, který za svých 15 minut (+3) skončil při třech pokusech z pole dokonce bez bodu, přesto i ve druhém utkání Superpoháru uspěl proti svému bývalému kouči (tentokrát proti Plazovi). Z jeho týmu byl nebezpečný prakticky každý a domácí nemohli nechat nikoho bez dozoru. Třeba střídající Oleson baterií trojek už v první čtvrtině sám otočil skore. Skvělý byl v semifinále více šetřený playmaker Arroyo, který kouzelnicky skóroval i přihrával, a končil na 10 bodech (+20) a 6 asistencích. Hlavní postavou při vítězství 80-62 byl ale jiný nový guard Ribas (15 bodů), jemuž sekundovala další perimetrová posila Perperoglou (13). Barca navíc fantastickým krytím od míče zbezradnila soupeře, snažícího se stále o hru dovnitř, i v obraně. Má tak první trofej sezony, ukončila roční trofejové sucho a premiérový úspěch si tak u Katalánců připsal i Tomáš Satoranský. Pro klub je to celkově šestý Superpohár a první od roku 2012.