"Sato" otřesený

16.03.2019 - red
počet přečtení: 392
vytvořeno 16.03.2019, upraveno 16.03.2019

Tomáš Satoranský má za sebou dvojnásob nepříjemný domácí zápas. Jeho Wizards (nadále bez Walla, Howarda i dalších hráčů) podruhé za osm dní padli s Charlotte (110-116) a český rozehrávač musel už po půlce s 16 odehranými minutami odstoupit kvůli podezření na otřes mozku - na vartě při útočném doskoku byl zezadu postrčen soupeřem a srazil se s ramenem zakončujícího spoluhráče Beala. Během první půle stihl 4 body (z pole 3/1, -18), 3 asistence bez ztráty a 3 doskoky. Druhý rozehrávač Randle odehrál za celý zápas jen 8 minut. Satoranský začal svou pouť první půlí dvojkou, dvěma šestkami, asistoval do nájezdu Greenovi a na trojku Beala a střídal po 8:25 za 17-25. Vrátil se na druhou čtvrtku od 26-40, ze hry šel po třech minutách za 29-49 a vrátil se na posledních 5 minut první půle (od 43-54) s asistencí na dunk Parkera. Wizards, s bilancí 29-40 dál ztrácející 3 výhry na play-off, před 19.520 diváky svou čtvrtou čtyřicítkou v sezoně vedl Beal (40, trojky 13/7), dál se činili Green (20), Jabari Parker (17+11 doskoků), Ariza a Brown (po 10). V dresu hostů řádili Walker (28), Lamb (18), Batum a Tony Parker (po 16). Lavička Hornets přebila tu domácí o 24 bodů a celý tým měl o 17 střel víc (ztráty 17-12, útočné doskoky 8-15) a lepší byl i zpod koše (48-56). Domácí tak nespasila ani převaha z brejků (25-11). Zápas jim začal unikat od stavu 20-25, první čtvrtinu prohráli 26-40, pak ztráceli až 21 bodů, aby Wizards ještě před půlí jen dočasně snížili na pět. Ve 3. čtvrtině hosté opět vytáhli vedení na 21, aby Wizards v závěru snížili nejvýš na 5 bodů.