Rusové po 6 letech

14.09.2017 - red
počet přečtení: 728
vytvořeno 14.09.2017, upraveno 14.09.2017

Ve třetím čtvrtfinále ME dlouho lepší Řekové, kteří do půle zaskočili bídně střílející Rusy 10 body z brejků a ještě v půlce třetí čtvrtiny vedli o 10 bodů, při hyper úzké rotaci (v pěti, jakýkoli náhradník nehrál víc než 6 minut!) postupně uvadali a Rusům se naopak rozjel zabiják Šved (do půle jen 4 body a 4 ztráty). I když to s hrou na sebe místy přeháněl a z koncovky jej kouč musel dokonce vyjmout, stihl celkem 26 bodů (TH 11/10, 7 ztrát) a jeho tým si navíc v závěru poradil i bez něj, když Řekové nebyli sto skórovat a za Rusy koncovku rozhodl těžkou střelou po složitém uvolnění Chvostov. Dalšími důležitými muži byli při výhře 74-69, jež znamená první semifinále pro Rusko od roku 2011, Mozgov (15+10 doskoků) a Vorontsevič (8+12 doskoků). Řeky drželi pouze rozehrávač Calathes (25) a power forward Printezis (19), týmu nepadaly trojky, ani šestky (20/10, soupeř 25/20) a nepomohla mu ani převaha 40-26 zpod koše. V posledním čtvrtfinále Srbové od začátku využívali své výrazné výškové převahy a postupně budovali vedení. V půli byli vpředu 44-33 (doskoky 22-7, TH 16-2, zpod koše 20-6) a Italy drželo pouze 7 trojek. Těsně strážení Belinelli (18) s Datomem (15) měli stále těžší pozice, a byť Srbové často ani nevyužívali hry přes obra Marjanoviče, jejich lídr Bogdanovič měl po 30 minutách jen 8 bodů a ještě v půlce 4. čtvrtiny dovolili Italům snížit na 8, dokráčeli k výhře 83-67, když probuzený Bogdanovič nakonec nasbíral 22 bodů a po zápase si vysloužil i přátelský polibek od svého ex-kouče ve Fenerbahce Obradoviče. Vítězové těžili z doskoku (44-19), z druhých šancí (25-10 po 17 útočných doskocích), z bodů zpod koše (44-18) i ze šestek (26-15). Kouč Italů Messina se tímto zápasem zřejmě už navždy rozloučil s národním týmem.