Raketový nástup!

19.03.2018 - red
počet přečtení: 420
vytvořeno 20.03.2018, upraveno 20.03.2018

Tomáš Satoranský zažil jeden z nej startů do zápasu, když doma s Indianou (bez dlouhých Turnera a Sabonise) před 18.249 diváky zaznamenal aktivní hrou už po 8 minutách 9 z prvních 15 bodů týmu (plus 3 doskoky). Po nájezdu z trojky skóroval z dvojtaktu ze dvou metrů o desku, z trojky z levých 45 stupňů, z dopichu při brejku a pak v časové tísni v záklonu a z jedné nohy ze středu vymezeného území. Při přebráních vykrýval i Oladipa (většinou ho hlídal Beal, dal jen 18), na nějž si spoustou výpomocí dávali Wizards stejně jako na Bogdanoviče (11) velký pozor. Po trefené šestce měl Čech 10 bodů už za 11 minut a odehrál celou 1. čtvrtinu (25-20) se střelbou 5/5. Do 2. části za něj šel playmaker Sessions (v utkání 6+3 asistence a -9 za 18 minut). Hosté se i bez Oladipa proti chybující a v obraně nedůsledné druhé vlně Wizards drželi a Satoranský se vrátil 4 minuty do půle za 41-37. Základ tu opět vybudoval vedení o deset, i díky Satoranského jumpu zprava. Čech pak chyboval při alley-oop pasu an Morrise, ale bleskovým návratem proti brejku vše napravil a přidal i jistou asistenci (1. v utkání) v brejku na Morrise na poločasových 57-45. První detail kamery po skončení 2. čtvrtiny směřoval právě na něj a znovu on odpovídal v následném rozhovoru. Naopak do ničeho se příliš celou půli nenutil Beal (8+5 asistencí). Ve 3. čtvrtině Satoranský vykryl nájezd menšího Josepha, málem zadunkoval z brejku, asistoval na trojku Beala, při krásné týmové akci podal pod košem míč na dunk Gortatovi a Wizards vedli až o 20. Satoranský střídal 14:30 do konce za 81-63, aktivní Stephenson (celkem 25) pak hosty vrátil na 9 a 10:18 do konce už se vracel Satoranský, tentokrát k druhé vlně na křídlo k Sessionsovi. Pohyblivá pětice s Oubrem na čtyřce vrátila brzy skore do bezpečí, a i když hosté opět přirazili blíž, kouče Wizards to přimělo vracet základ do hry až v posledních minutách. Výhra 109-102 znamenala vylepšení bilance na 40-30 a lepší vzájemné zápasy s Pacers. Wizards, kteří měli jen 73 střel, ale víc si pomohli šetkami (19-12), táhnuli Beal (19), Gortat (18), Oubre (16), Morris (15) a Satoranský (12+8 asistencí na 3 ztráty, 5 doskoků, z pole 7/5 a +16 za 36 minut). Měl jasně nejvíc ztížených střel (14) a jeho hráči mu dali jen 16 bodů z 75 útoků (Collins 3 z 16, Joseph 5 z 24).