Přestříleli Hardena!

27.11.2018 - red
počet přečtení: 137
vytvořeno 27.11.2018, upraveno 27.11.2018

V neuvěřitelné přestřelce Wizards (nadále bez Howarda) doma po prodloužení udolali oslabený Houston (135-131) a s bilancí 8-12 jsou už 9. na Východě. Hosté však i bez rozehrávače Paula a dále bez Geralda Greena, Neneho, Žoua či Knighta měli své extrémně potentní guardy Hardena (54+13 asistencí, trojky 15/7, TH 15/13) a Erica Gordona (36, trojky 16/8), jejichž 90 bodů spolu se 17 body a 14 doskoky atletického pivota Capely na Wizards téměř stačilo. Jen v 7 rotující hosté díky baterii trojek, jež zejména oba guardi odpalovali i z velké dálky a přes ruce obránců v obličeji (Harden dal dvě i s faulem), utekli už za 5,5 minuty na 10-27 a 1. čtvrtinu vyhráli 30-42 (v sezoně už 5. inkasovaná 40 Wizards v 1. čtvrtině). Satoranský nastoupil po 8,5 minutách za 19-32, asistoval Morrisovi pod koš i na trojku, Greenovi pod koš i na jump, Wallovi na dunk a Porterovi na trojku a dolů šel po 7,5 minutách za 45-47. Kvůli faulům Oubreho naskočil i na posledních 5 minut 1. půle (za 55-59), skóroval v protiútoku ze seběhu, vyzval ke dvojce Portera a byl u obratu na poločasových 67-65 s bilancí 2 body, 7 asistencí a +16! Ve vyrovnané 2. půli přišel za Walla po 9 minutách (za 87-88), proměnil 2 šestky (nyní je má 26/25, z hráčů s aspoň 20 pokusy minul z celé NBA jediný už jen Brogdon z Bucks, 35/34) a stejně jako v 1. půli měl plné ruce práce s expresními Gordonem a Hardenem, kteří se nebáli pálit a trefovat trojky i přes jeho dlouhé ruce. Střídal po 7,5 minutách za 106-105. Do prodloužení poslal duel 10 sekund do konce 4. části alley-oop dunkem Capela, aby domácí Wall vzápětí přišel o míč. V nastavení už byli Wizards vpředu a hosté na čele s Hardenem (měl tu 3 ztráty ze svých 11, za 4. čtvrtinu a prodloužení už „jen“ 10 bodů) už vyčichli. Méně ztrácející vítěze, kteří zaostali na doskoku i z trojek (29/11 – 48/18), vedli Wall (36+11 asistencí, 6 bodů v nastavení), Beal (32), Morris (22+10 doskoků), Porter (14) a Jeff Green (13). Satoranský za 19 minut zapsal 4 body (z pole 2/1, s +21 nejlepší), 7 asistencí na 1 ztrátu a 2 doskoky.