Přes Irky snadno

09.08.2018 - red
počet přečtení: 137
vytvořeno 09.08.2018, upraveno 09.08.2018

Lvice U18 v jednom z nejsnazších osmifinále ME rozdrtily Irsko 71-37 a ve čtvrtečním čtvrtfinále narazí od 21 hodin na Německo (vysílá YouTube kanál FIBA). Zbývající dvojice tvoří Španělsko – Belgie, Francie – Maďarsko a Rusko – Lotyšsko. Češky od začátku duelu s Irskem ovládaly dění na palubovce, první čtvrtinu vyhrály 24-6 a i přes zaváhání ve druhé (11-16) po změně stran pokračovaly v krasojízdě, když soupeři povolily jen 15 dalších bodů. Převahu měly na doskoku (54-33, v útoku 18-13), v bodech zpod koše (38-26), v šestkách (12-2) i trojkách (5-1) a minusem bylo jen 22 ztrát (soupeř 20). Střelkyním velely Kopecká (19+11 doskoků), Frgalová (14 za 16 minut, trojky 3/3) a Žílová (9+7 doskoků a 4 asistence).