Postup s hektikou

14.08.2018 - red
počet přečtení: 356
vytvořeno 14.08.2018, upraveno 14.08.2018

Po ohromných nervech v duelu s Běloruskem a těsné výhře 80-76 se letos i třetí tým lvů-mládežníků prokousal k postupu do čtvrtfinále B-divizního ME, byť i v případě kadetů až z druhého místa ve skupině (s bilancí 4-1 za bezchybnou Bosnou), což značí těžší čtvrtfinále. Výběr Jana Slowiaka v něm stejně jako U20 čekají dosud neporažení Poláci. Kadeti za zápas výrazně vzali v posledních 4 a půl minutách první půle, když z 29-35 otočili sdruženým úsilím více hráčů na 42-35. Do půle je držela zejména lepší střelba (trojky 4-1) a produkce Hanzlíka s Kocábem. Hned po změně stran tým vyrazil do trháku 55-41, jenže Bělorusy se nepodařilo setřást, soupeř naopak začal z rozdílu ukrajovat, když hodně atakoval útočný doskok, začal přidávat trojky a těžil z českých driblérských ztrát i defenzivních selhání pod košem. Za vedení 72-69 8 minut do konce se naštěstí pro Čechy, neskórující pět minut v kuse, k jejich ofenzivní marnosti přidal i soupeř, který se zasekl na stejnou dobu, ale po snížení zcela otevřenou trojkou na 76-74 na lvy dorážel až do koncovky. 40 vteřin do závěru ovšem proměnil šestky Šurý, který 10 vteřin do konce posadil do obruče i další dva trestné hody na konečných 80-76 po již taktickém faulu Bělorusů, když této situaci – za dvoubodového náskoku - předcházela nouzová příhra Čechů, jež jen se štěstím neskončila v rukou protivníka. Lvi přežili 18 útočných doskoků i šestkovou převahu soupeře (12-21) a také 20 vlastních ztrát, naopak se opřeli o větší počet trojek (8-5) a celkově přesnější palbu z pole. Střelce vedli Hanzlík (26+12 doskoků a 5 zisků, trojky 13/6), Kalný (12) a Kocáb (12+6 doskoků).