Portis vedl k výhře!

11.02.2019 - red
počet přečtení: 440
vytvořeno 12.02.2019, upraveno 12.02.2019

Úspěchem, tedy domácí výhrou 119-106 nad Clevelandem, skončila premiéra nové trojice posil Wizards po posledních trejdech. Ex-chicagský power forward Portis se před 16.682 diváky zviditelnil 30 body s trojkami 6/4, když 16 bodů zařídil při bezchybné palbě už v 1. čtvrtině, vyhrané 41-27. Další power forward, někdejší dvojka draftu a chlapík s citem pro asistence Jabari Parker (další ex-Bull) přidal 7 bodů, 11 doskoků a 9 asistencí a dvěma body přispěl další nováček Wesley Johnson. Lídr týmu Beal zvládl 25 bodů a 13 asistencí, Green přidal 15 bodů, Ariza 14, Bryant 13 a Satoranský 9 (z pole 10/4, +7) se 4 doskoky a 3 asistencemi (na 2 ztráty) za 36 minut. Z pole lepší Wizards měli deficit na útočném doskoku (10-17), ale více vytěžili z brejků (20-10). Za Cavs (bez Thompsona a Osmana), kterým se po 50 zápasech absence vrátil Love, nejlíp pálili Sexton (27), Clarkson (24) a Nwaba (17). Wizards v úvodu druhé půle vedli 77-57, ale hosté stáhli na 89-86, a tak ve 4. čtvrtce utrhl nový náskok až Portis. Satoranský za svých prvních 6 minut v 1. čtvrtině (do 16-16) stihl dvojku i trojku, ve 2. části, již odehrál komplet, vsítil dvojku po asistenci od Portise, který jej před rokem sestřelil při dunku v zápase v Chicagu, dále nabil Bealovi a ve třetí části odcházel po 8 minutách za 85-75. Zahájil i čtvrtou čtvrtku (za 92-86), asistoval tu Parkerovi, na trojku i Portisovi a sám dunkoval na 113-100, aby se odhlásil 84 sekund do konce za vedení 117-102.