Pátý v koncovce

27.04.2017 - red
počet přečtení: 562
vytvořeno 27.04.2017, upraveno 27.04.2017

Wizards se v pravý čas oklepali ze dvou porážek v Atlantě a ve vyrovnané páté bitvě 1. kola play-off NBA na domácí půdě urvali závěr zlepšenou obranou, jíž prošlo i pár do té doby pískaných zákroků na doskoku. Washington se výhrou 103-99 dostal do vedení 3-2, když jeho šiky vedli Wall (20+14 doskoků) a Beal (27). Wall za stavu 101-99 pojistil před vyprodaným Verizon Centrem výhru dlouhou dvojkou a Hawk Millsap byl poté podruhé v řadě zastaven při nájezdu. První půle byla ze strany základních dlouhých Wizards Morrise a Gortata (10 doskoků, 3 bloky, ale jen 5 bodů) od začátku poznamenána extrémní obavou o fauly, které ale Morrise při potížích s pohyblivým Millsapem (v tomto zápase už i zdvojovaným) později stejně dostihly, a při problémech Smithe s lýtkem (musel odstoupit) na Millsapovi v obraně končili Bogdanovič a Oubre. Centr Gortat se až 6 minut před koncem dočkal svých prvních šestek v sérii. Wizards (nadále bez centra Mahinmiho) ukočírovali útočné doskoky Atlanty, které po lepším Zápase 4 opět výkonem vynechal centr Howard (5 bodů za 28 minut), navíc přes něj odvážně chodili do zakončení guardi Wall i Beal. Domácí od začátku táhl Beal a dočasně i Morris, důležitá nakopnutí pak dostávali od křídel Portera (17, nejvíc úderný v úvodu 3. čtvrtiny) a Bogdanoviče (14). Stejně jako jim do půle výrazně nepomohla šňůra 13-2 (na 40-36), ve 3. čtvrtině se neutrhli ani únikem na 69-58, neboť hosté kontrovali Hardawayem taženou šňůrou 0-11. Wizards nasbírali 10 bloků, jen 7 ztrát, z brejků byli lepší 20-12, z TH 22-14 a jen trojky měli lepší hosté (7-9). Satoranský se mihl zápasem na 5 vteřin, záložní rozehrávač Jennings stihl 2 body a 3 asistence za 16 minut (+3). Za Hawks, které mnohdy srážely hloupé ztráty, se nejvíc prosadili skvěle hrající rozehrávač Schröder (27+11 asistencí, trojky 6/5, začal 4/4) a power forward Millsap (21+11 doskoků).