O další zápis do dějin!

16.09.2015 - red
počet přečtení: 836
vytvořeno 16.09.2015, upraveno 16.09.2015

16.9. Vůbec první vzájemný souboj od nabytí samostatnosti obou zemí dnes od 18:30 čeká reprezentace Česka a Srbska (vysílá ČT Sport). A premiéra se odbude rovnou na blyštivém jevišti v Lille, v historicky prvním českém čtvrtfinále mistrovství Evropy. Dosud neporažení a favorizovaní Srbové, úřadující vicemistři světa, se zatím opírají o sedmičku Bjelica (14,8 bodu), Raduljica (14,2), Teodosič (12,5), Nedovič (8,8), Bogdanovič (8,5), Kalinič (7,8) a Erceg (7,3). Jejich útok už je nejlepší na ME (87,8), s nej střeleckou úspěšností (smrtící 65procentní dvojky, 33procentní trojky) i největším počtem asistencí. Poslední čtyři zápasy Srbové vyhrávali v průměru o 20. Stále se zlepšující Češi už jsou v útoku se 75 body desátí, v asistencích druzí a hlavně mají třetí obranu (66,8, Srbové 10. se 72,5). Klíčové bude nedovolit soupeři jeho tradičně vysokoprocentní zakončování z dvojek a pak věřit, že nebude příliš trefovat trojky, neboť kromě Raduljici může zpoza oblouku cíl zasáhnout každý z top střelců. Satoranský a další lvové, jež bude bránit, se nejspíš budou snažit maximálně zaměstnat kreativce a snajpra Teodosiče, stejně jako Benda s Veselým a spol. musí co nejvíc omezit Bjelicu a až nečekaně skvělého Raduljicu (poslední čtyři zápasy průměr 18,5 bodu za 17 minut a 80procentní střelba). Pro nejvytíženější trio Čechů, tedy Satoranského, Schilba a Veselého, bude zásadní, jak po třech volných dnech dokázalo zregenerovat, neboť Satoranský je z hráčů, co zůstali na turnaji, s více než 33 minutami vůbec nevytěžovanější.