Neuvěřitelný Green!

19.05.2019 - red
počet přečtení: 277
vytvořeno 19.05.2019, upraveno 19.05.2019

Zápas 3 finále Západní konference NBA: PORTLAND – GOLDEN STATE 99-110 (McCollum 23, Lillard 19, spolu trojky 19/5, M-Leonard kariérní play-off max 16, v rámci ramadánu půst světící centr Kanter jen 7 minut, bez centra Nurkiče – Steph Curry 36, trojky 16/6, Draymond Green 7. triple play-off kariéry za 20+13 doskoků a 12 asistencí, plus 4 zisky, zatím měl triple v každém letošním kole play-off a pokaždé venku, K-Thompson 19, bez Duranta, Cousinse, trojky týmů 11-8, ale body zpod koše 30-46, z brejků 8-21, doskoky 52-58, dokud mohly opory, vedli domácí až o 18 ve druhé čtvrtině, kdy nastal propad hostů při hře náhradníků, ale pak Warriors rozpoutali tradiční bouři ve své obvykle silné 3. čtvrtině (13-29), kde za všeplatného kralování asistujícího, doskakujícího, bránícího a brejky rozbíhajícího Greena přestřílelo duo Curry – Thompson celý domácí tým 17-13, hosté tu létali do brejků jako zběsilí a vyšťavení, neustále zdvojovaní a od míče maximálně držení lídři Blazers Lillard s McCollumem už míjeli nejen trojky, ale i šestky (celý tým jich v zápase nedal 13), Lillard navíc hrál s poničenými žebry po zranění z Utkání 2, 2. půli hosté ovládli jasně 33-57 a do koncovky už šli v klidu, nedobrou zprávou pro Warriors ale bylo odstoupení Iguodaly během 3. čtvrtiny s bolestí v noze, pro Portland to byl první domácí zápas finále konference po 19 letech, Warriors, kteří i díky absenci obou domácích centrů nyní mnohem víc než na trojky spoléhají na hru do koše, vyhráli aspoň jednou venku už ve 22. play-off sérii v řadě), stav série 0-3.