Nedotažený obrat

14.01.2019 - red
počet přečtení: 438
vytvořeno 14.01.2019, upraveno 14.01.2019

Wizards stáli střelu od velkého triumfu doma nad lídrem NBA z Toronta, po trojce Ibaky ale nakonec padli 138-140 ve 2. prodloužení a zhoršili si bilanci na 18-26. Proti dobře bránícím a na útočném doskoku hladovějším hostům už v 1. čtvrtině ztráceli 19 a ve druhé dokonce 23 bodů, když se dopouštěli i hloupých ztrát, jež stály i za propadem k největšímu manku utkání (28-51 po 16 minutách). Raptors navíc patřila i většina volných míčů a Wizards do půle použili jen 6 faulů. Produktivní forward Porter pak ale i dobrou obranou vedl návrat do utkání a Bealovy trojky už snižovaly na 43-53. Hosté ale měli famózního Leonarda, který jim udržoval odstup, ještě před koncem 3. čtvrtiny 18bodový. Pak ale zapnul turbo Beal, který 21 body ve 4. čtvrtině včetně 4 trojek dotáhl Wizards za vyrovnáním (124-124) 21 vteřin před koncem. Za hosty pak minul dvojku na výhru (postupně víc a víc míjející) Leonard a za domácí Jeff Green. 7 sekund před koncem prodloužení téměř nestřídající Beal těžkým nájezdem a trefou o desku zřejmě i s neodpískaným faulem poslal duel do nastavení číslo 2. To za vedení Wizards 138-136 rozhodl trojkou z útočného doskoku Leonarda Ibaka, neboť domácí Porter pak minul z dobré pozice trojku. Beal, který zápas začal z pole 17/4, končil s druhým triplem sezony (43+15 asistencí a 10 doskoků za 55 minut, trojky 12/6), Porter měl 27 bodů (trojky 10/5), Ariza 23 s 10 asistencemi a 9 doskoky, Bryant 18 s 11 doskoky a Green 12. Domácí (bez Walla, Howarda, Morrise) o špetku méně ztráceli (20-23) a měli o 15 střel víc i lepší trojky (trojky 44/19 – 36/13, 19 je nový rekord klubu), ale dané šestky (11-29) byly jedním z klíčů k výhře hostů (bez Valančiunase), tažených Leonardem (41+11 doskoků), Siakamem (24+19 doskoků), Wrightem (17), Dannym Greenem (16) a Lowrym (12+11 asistencí). Satoranský nezažil střelecky dobrý zápas (13/2), vícekrát byl zblokován pod košem, a to i při pokusu o brejkový dunk podivným zákrokem Lowryho zezadu, a vynikal hlavně v obraně a místy na doskoku. V úvodní sekvenci se ukázal až asistencí na trojku Greena a střídal po 8 minutách za 10-29. Vrátil se na posledních 5 minut půle za 40-53. Ve 3. čtvrtině se prosadil až z těžkého nájezdu a střídal po 7 minutách za 65-82, aby se vrátil na posledních 6:33 4. dějství (za 101-111) a hrál až do konce. V 1. prodloužení asistoval ze svého útočného doskoku na trojku Portera na 129-129, ve druhém proměnil i svůj jediný floater na 133-131. Zapsal 4 body (-16), 7 doskoků, 2 zisky a 2 asistence bez ztráty za 36 minut.