Nakonec 5. příčka

06.08.2018 - red
počet přečtení: 458
vytvořeno 06.08.2018, upraveno 06.08.2018

Lvi U18 dobyli na B-divizním ME v Makedonii 5. místo, když v utkáních o 5. až 8. příčku (stále bez guardů Krejčího s Těleckým) nejprve složili Portugalce 82-66 a poté v prodloužení Bělorusy 80-78. Postup do divize A vybojovalo trio Nizozemsko, Slovinsko a Belgie. V duelu s Portugalskem patřila Čechům především lepší druhá půle, když jejich šiky vedli Kovář (celkem 23+7 doskoků, trojky 4/3), Böhm (21+9 doskoků, trojky 8/5), Sýkora a Samoura (po 10). Tým měl převahu zejména v bodech zpod koše (32-14). Extrémně vyrovnaný zápas proti Bělorusku musel rozehrávač Vyroubal až půl minuty do konce 4. čtvrtiny poslat do prodloužení, v němž Češi nejdřív vedli o 7, ale soupeř vyrovnal a rozhodl tak až playmaker Samoura zakončením zpod koše vteřinu do koncové sirény. Jeho tým měl převahu na útočném doskoku (22-13), z brejků (19-6) a 21 bodů vsítil z druých šancí. O střelbu se nejvíc starali Böhm (28+7 doskoků), Kovář (16+13 doskoků, trojky 6/4) a Samoura (15+9 doskoků a 9 asistencí). Celkově devátý nejproduktivnější tým turnaje (77,5), jenž z pole střílel za 40,3 procenta (13. místo) a byl i šestý na doskoku (44,4), bodově nejvíc zásobili Böhm (15,9 bodu, 5,5 doskoku a 1,8 zisku za 26 minut, s 38,2 druhý trojkař týmu z hráčů se všemi utkáními, ročník 2001), Kovář (11,8 bodu a 7,5 doskoku za 26 minut, se 40,6 nejlepší trojkař z hráčů se všemi utkáními) a rozehrávač Samoura (10,4 bodu, 6,9 doskoku a 4,3 asistence za 32 minut). Z mladšího ročníku 2001 se prosadil ještě z křídelní pozice 2 „předělávaný“ rozehrávač Sýkora s 6,3 bodu, 5,6 doskoku a 1,9 asistence za 22 minut. Jen 4 zápasy nakonec odehráli dva guardi ze základní pětky Krejčí (15,5 bodu za 27 minut) a Tělecký (11 bodů za 21 minut, trojky 44 procent).