Naděje Wizards mizí

19.03.2019 - red
počet přečtení: 342
vytvořeno 19.03.2019, upraveno 19.03.2019

29. nejhorší obrana NBA nezklamala, poosmé z 9 posledních zápasů inkasovala nejméně 112 bodů a po jasné domácí porážce s Utahem (95-116) Wizards (30-41, bez Walla, Howarda) při další výhře Miami dali při manku 4 výher na osmé Heat zřejmě definitivně sbohem svým šancím na play-off. Ústřední střelec Beal prý nečelil tak těsnému krytí od střední školy, neboť obranáři z Jazz rovněž bojují o postup do play-off, vsítil pouhých 15 bodů a teprve potřetí v sezoně nedal trojku. Lepší než on však byl jen Parker (19). Méně dali Ariza (12), Portis (11) a McRae (10). Tomáš Satoranský za 29 minut vyskládal 8 bodů (z pole 7/4, -9), 6 asistencí bez ztráty, 2 doskoky a 2 zisky. Hosté měli vyrovnaný kvartet Mitchell (19), Crowder (18), Ingles (16), Gobert (14+14 doskoků). Sice zaostali v šestkách (19-4), neboť ani nebyli posíláni na trestnou linii, zato vládli zpod koše (40-58), kde Wizards tradičně nabízejí spousty bodů, z trojek (8-14) i na doskoku (34-41). Satoranský začal trefou zpod koše, asistencí na dvojku i trojku Arizy a střídal po 7:20 za vedení 14-13. Vrátil se na startu 2. čtvrtiny (za 24-31), nabil na trojku Randla, trefil floater i další střelu zblízka a odcházel po 7:35 za 41-48, aby ještě stihl poslední dvě minuty 2. čtvrtiny (od 45-55). Ve 3. čtvrtině asistoval na dvě trojky Portise v řadě, skóroval zpod koše, asistoval na dlouhou dvojku Beala a střídal po 8:20 za 65-82. Znovu se zapojil od začátku 4. čtvrtiny (od 72-92) a naposledy odešel 8 minut do konce za 23bodového manka.