Na závěr top skórer

10.04.2019 - red
počet přečtení: 311
vytvořeno 10.04.2019, upraveno 10.04.2019

Navzdory 21bodovému vedení už v první čtvrtině (35-14) a mega oslabení hostů z Bostonu (bez Irvinga, Tatuma, Horforda, Haywarda, Smarta, Morrise a Baynese), kterým už rovněž o nic nešlo, zakončili Wizards (bez Walla, Howarda, Arizy, Parkera) hrůznou sezonu (11. místo na Východě s 32-50 a dírou nejméně 8 porážek za play-off) na domácí půdě symbolicky porážkou (110-116), a to jubilejní padesátou v tomto ročníku. Zaostali v brejcích (7-23), ztrátách (15-6) a také o jednu trojku (14-15). Kelti měli 7 dvojciferných střelců: Roziera (21), Ojeleyea, Huntera, Wanamakera (po 17), J-Browna (15), Yabuselea (13) a Doziera (12+11 doskoků), za domácí se prosadili Beal (16), Bryant, Robinson (po 14), Mahinmi (11+12 doskoků), Portis (11) a jako top skórer Satoranský (19, z toho 12 ve 3. čtvrtině, z pole 8/6, trojky 3/3, +12, 5 asistencí na 2 ztráty, 4 doskoky), hrající 28 minut. Začal nabitím na dunk Bryanta, jednou šestkou, otevřenou trojkou, asistencí na trojku Bryanta a úspěšným nájezdem, aby střídal po 8:32 za vedení 29-14. Vrátil se 7 minut do půle za 50-41, proměnil jednu šestku, asistoval na dvojku Portise, dunk Troye Browna a trojku Portise. Ve 3. části před vyprodanou arénou navázal dvojkou, dunkem z nájezdu, dvěma trojkami a dvěma šestkami, aby po této čtvrtce nadobro vystřídal za vedení 95-89.