MS minuté o 41

13.08.2018 - red
počet přečtení: 456
vytvořeno 13.08.2018, upraveno 13.08.2018

Lvice U18 v duelech o 5. až 8. místo na ME v Udine nejprve skolily Rusko 59-51, ale v neděli zcela vyhořely s Belgií (27-68) a obsadily tak 6. místo. To znamená, že je o jedinou příčku minul postup na MS U19, na druhé straně po loňském 4. místě drží pozice v kontinentální špičce. V dlouho vyrovnaném zápase s Ruskem Češky rozhodly lepším doskokem ve třetí čtvrtině o svém úniku na 8 bodů a po zbytek utkání už hru kontrolovaly. Víceméně v osmi odtažený zápas vyhrály na doskoku (52-37, v útoku 20-10, 19 bodů z druhých šancí), střelecky se nejvíc prosadily Kopecká (16+9 doskoků), Jindrová (16+5 zisků), Galíčková (12+10 doskoků) a Dudáčková (8+10 doskoků). S Belgií tým Viktora Pruši od počátku zaostával, když za první půli (9-30) trefil pouhé tři koše z pole a za celé utkání 9! Velké manko nabral na doskoku (30-53), v bodech zpod koše (6-30) i v trojkách (3-9). Nejvíc bodů dala Miklíková (8). Lvice měly na turnaji osmý útok s 61,4 bodu, sedmé trojky (26,4), až třinácté doskoky (40,7) a osmé byly ve ztrátách (16,6). Celek měl jen čtyři výrazněji nadpětibodové střelkyně v osobách Kopecké (11,3+7,1 doskoku), Galíčkové (8,6+5 doskoků a 2,4 asistence), Jindrové (8,4+2,9 asistence a 1,9 zisku) a Sklenářové (8,4+2,9 zisku). Ve finále turnaje završily svou epickou jízdu Němky, které po semifinálovém sestřelu Lotyšska (66-37) přemohly i Španělky (67-54). Svůj historicky první titul ukořistily hned po loňském postupu z divize B. Třetí skončily Maďarky (v semifinále padly se Španělskem jen 54-57, na ME jako jediné složily Německo), jež v boji o bronz přetlačily Lotyšsko 58-56. Pořadí od 7. místa bylo následující: 7. Francie, 8. Rusko, 9. Chorvatsko, 10. Itálie, 11. Polsko, 12. Srbsko, 13. Bosna, 14. Irsko (sestupující do divize B), 15. Švédsko (sestupující do divize B), 16. Slovinsko (sestupující do divize B).