Mr. Šestka jistil výhru

18.03.2019 - red
počet přečtení: 352
vytvořeno 18.03.2019, upraveno 18.03.2019

18.3. U Tomáše Satoranského se nakonec nepotvrdilo podezření na otřes mozku z pátečního duelu s Charlotte, a s o to větší vervou se už v sobotu vrhl do další – výhradně útočné - domácí bitvy s Memphisem, aby jen pár hodin po losu MS ukázal celým USA, co umí jediný český vyslance v NBA. A i když mu to nelepilo z dálky, o to víc najížděl do koše a sbíral šestky. Proměnil všech 9 i 3 z 10 pokusů z pole a za svých nyní běžných 38 minut byl -2 s 15 nastřílenými body, 7 asistencemi na 1 ztrátu, 6 doskoky, 1 ziskem a 1 blokem. Jeho Wizards (bez Walla, Howarda) sice už v první fázi 2. čtvrtiny ztráceli před 19.750 diváky 39-50, ale právě Čech spolu s Bealem začal tým táhnout za obratem na 60-59. Ve 2. půli už se Wizards mírně tlačili dopředu a v závěru díky chvilkovému odpočinku Conleyho, bodům Beala a několika zakončením či vybojovaným šestkám v poslední sekundě útoků získali klíčový mini náskok. O výhru 135-128 se starali Beal (40, 2. čtyřicítka v řadě a 5. v sezoně, 22. třicítka, kariérní trojky 12/9), Parker (20+11 doskoků), Portis (18), Green (15) a Bryant (10). Za hosty kontrovali Conley (28+12 asistencí), menší obránce často školící, ale i neurvale faulující Valančiunas (22+8 doskoků), Bradley (21), Parsons (16) a až z perimetru beztrestně najíždějící Noah (15). Domácím patřily trojky (35/17 – 33/12) a šestky (43/36 – 26/20), avšak ohromně zaostali zpod koše (38-62). Satoranský, většinu zápasů bránící jednoho z top vatařů ligy Conleyho, v prvním 7minutovém úseku (do 17-24) asistoval jen na trojku Beala, vrátil se na startu 2. části (za 35-37), asistoval pod koš Parkerovi i druhému rozehrávači Randlovi, skóroval po fintě zpod koše s faulem a se štěstím na druhý pokus opět z blízkosti koše, získal míč zdvojením Valančiunase, asistoval na trojku Greenovi, vynutil si 4 šestky seběhem a poté nájezdem kolem Valančiunase. Třetí čtvrtinu zahájil asistencemi na trojku Beala a trojku i dvojku Portise a střídal po 7 minutách za 89-91. A v kompletní 4. čtvrtce zblokoval Conleyho, čistil obranný doskok, skóroval ze seběhu přes Valančiunase, v poslední vteřině útoku po fintě vybojoval šestky (na 125-119), z jeho pasu pod koš získal v poslední sekundě útoku šestky Parker a po těžkém nájezdu Beala skórujícího na 131-126 i s neodpískaným strčením zezadu zavřel duel šestkami na konečných 135-128.