Malý velký hrdina!

13.08.2018 - red
počet přečtení: 511
vytvořeno 13.08.2018, upraveno 13.08.2018

Kadeti ve svém čtvrtém zápase na B-divizním ME doslova vyrvali vítězství Ukrajincům, když po prohraném poločase (37-46) zlepšili většinu kritických činností a triumfem v prodloužení 96-88 při bilanci 3-1 udrželi naději na kýžený postup do čtvrtfinále. Do půle tým minimálně skóroval za 2 body a o hodně zaostával i z trestné linie (trefy 6-15) a drželo ho tak především 5 trojek. Hned po změně stran však přidal v obraně, na doskoku, aktivitě dovnitř i při přechodu do útoku, v mžiku manko vymazal a pak už to byl boj na nože o každý koš, z české strany dlouho vedený duem Hanzlík – Hřebík, kteří po 30 minutách měli na kontě 34 z 62 bodů. V pozdní fázi zápasu převzal štafetu 175 vysoký rozehrávač Šurý (12 bodů ve 4. čtvrtině a nastavení), který při sebevražedných průnicích pod koš riskoval vše, co měl, ovšem několikrát uspěl, včetně už uklidňujícího vniku proti presinku soupeře na 94-88 25 vteřin před koncem, po němž musel se zraněným ramenem odstoupit. Lvi se v hektické 4. čtvrtině složitě vyhrabali z manka 5 bodů, když v klíčové koncovce přestali míjet šestky a díky mezní bojovnosti, natolik odlišné oproti duelu s Bosnou, se dostávali k dalším útočným doskokům, a když Hřebík trojkou srovnal na 82-82, a soupeř 5 vteřin do konce 40. minuty minul obě šestky, šlo se do prodloužení. V něm si Češi, hnáni velmi hlučnou skupinou fanoušků, šestkami i kouzelnickými průniky – za pomoci míjených šestek Ukrajiny - otevřeli cestu k vítězství. 19 útočných doskoků sice přetavili v jen 10 bodů z druhých šancí (soupeř 18 z 15), ale soupeře přetlačili trojkami (11-8) a nakonec i přesnějšími šestkami (29/21 – 35/22). Nejvíc bodů snesli Hanzlík (23+15 doskoků), Hřebík (20+6 doskoků), Šurý (18), Jansa (11+8 doskoků) a Staniszewski (10+8 doskoků).