Lup Warriors!

15.05.2018 - red
počet přečtení: 568
vytvořeno 15.05.2018, upraveno 15.05.2018

Zápas 1 finále Západní konference NBA: HOUSTON – GOLDEN STATE 106-119 (Harden 41+7 asistencí, trojky 9/5, Paul 23+11 doskoků, E-Gordon 15, Capela 12 – Durant 37, Thompson 28, trojky 15/6, Curry 18+8 asistencí, dal trojku v už 80. zápase play-off v řadě, což je další navýšení rekordu ligy, trojky týmů 13-13, TH 15-22, body z brejků 3-18, 2. půle 50-63, domácí sice v úvodu vedli díky 3 trojkám a 12 bodům Hardena až o 9, ale pak se rozjel ze všech pozic nebranitelný Durant, skore srovnal a velká část zápasu se poté odbývala jako přehlídka trojek, driblování na místě a akcí 1 na 1 v podání většinou Duranta a Hardena, který se ale při bránění Curryho  vyčerpával i v obraně, kde často nestíhal nebo bránění přímo vypouštěl a chodilo přes něj spousta snadných bodů hostů, v útoku navíc jeho non stop driblování pomáhalo obraně Warriors soustředit se jen na něj a tým pak několikrát v nouzi ani nestihl vystřelit v limitu, i chyby v útoku a slabá obrana domácích vedly ve druhé půli k náskoku hostů, který se v jedné sekvenci snížil po vystřídání Duranta, ten odehrál 40 minut, ale tady se kouče důrazně ptal na důvod střídání a po dvou útocích byl vrácen do hry, kouč Kerr po zápase dokonce přiznal, že Duranta střídat neměl, Houston se ve druhé půli několikrát přiblížil z dvojciferného manka, ale pokaždé byl odražen, Warriors jsou počtvrté v řadě ve finále konference a poprvé od roku 2014 začali nějakou sérii venku, domácí si při 16 ztrátách a řadě minutých střel z dálky velmi málo pomáhali útočným doskokem a neměli dokonce žádné brejky).