Litevci opět v nastavení!

17.09.2015 - red
počet přečtení: 751
vytvořeno 17.09.2015, upraveno 17.09.2015

Italské zápasy na ME jsou show a potvrdilo to i poslední čtvrtfinále s Litvou. Ta však v závěru, ale nejen v něm, ukázala větší trpělivost (trojky celkově 18/11, většinou z dobrých pozic), týmovost (celkově skoro dvakrát víc asistencí než soupeř) a sem tam jí prošel i nějaký neodpískaný faul. Duel tak urvala v prodloužení 95-85. Byl to pátý zápas ze 6 těsných a také už čtvrtý takový v řadě, který Litevci překlopili na svou stranu. Ve druhém eurosemifinále v řadě na ně teď čekají Srbové. V ultra vyrovnané bitvě se Litevci dostali ve 3. části do vedení 48-40, aby rozjetý Bargnani ostropalbou spolu s kolegy z NBA většinou do zóny otočil na 59-54 a nastartoval nádhernou přestřelku se snovými akcemi na obou stranách. Už tady měli jižané trojky 19/8, ale do konce již žádnou další nepřidali. Individualistická hra jejich opor navíc hrála do karet soupeři, který řízen trojkujícím, najíždějícím i na Valančiunase asistujícím Kalnietisem (14+11 asistencí) získával stále pevnější půdu pod nohama. A byli to Litevci, kdo počínaje 29. minutou, tedy skoro tam, kde přišla poslední italská trojka, rozjeli svůj 7ranný trojkostroj, jenž je dovedl až k triumfu. O zbytek se postaral obr Valančiunas (26+15 doskoků za 39 minut), jehož Bargnani nebyl sto pokrýt. Gallinari ještě v závěru 4. čtvrtiny vynutil Italům nastavení, když navíc jeho tým zpackal šanci na vítěznou střelu, ale v prodloužení už Litva i díky trojkám nedala vyhasínajícímu soupeři šanci. Před 13.170 diváky Litvu vedle Valančiunase s Kalnietisem zásobili i Mačiulis (19+10 doskoků) a Kuzminskas (13). Italy v duelu 7 proti 7 sytili Bargnani (21, trojky 7/1, -18), Belinelli (18, trojky 11/3), Gallinari (17) a Gentile (12).