James zničil Kelty

18.05.2017 - red
počet přečtení: 747
vytvořeno 18.05.2017, upraveno 18.05.2017

Rozehrávač Irving doskočil a hned předal míč Jamesovi, který se převtělil do role hlavního dirigenta Cavs v Duelu 1 finále Východní konference NBA, v němž bez jakéhokoli odporu domácího Bostonu Cleveland zvítězil 104-117 a vyhrál tak 12. duel v play-off v řadě (a také 16 z 19 venku), což je nejdelší šňůra od Lakers ze sezony 2000/01. Cavs (po 10 dnech odpočinku) dosyta využívali toho, že Celtics Jamese téměř nezdvojovali (byť hlavní obránce Crowder po zápase prohlásil, že výpomoci musí přicházet často a hlavně rychle), výpomoci přicházely buď pozdě, nebo vůbec, případně vypomáhající hráč ještě Jamesovi při zakončení uhnul z cesty. Navíc Celtics spoustou nevýhodných přebrání dávali soupeři snadné mismatche. V play-off 34bodový lídr obhájců trofeje, který měl výhodu proti jakémukoli obránci, navíc chytře najížděl do obrany prostory, odkud měla výpomoc těžší přístup. Byl to velký rozdíl oproti taktice Clevelandu, který domácího top skórera Thomase v nájezdech obklopoval až čtyřmi muži a pravidelně mu stavěl do výhledu les rukou. Miniaturní playmaker se tak do zápasu nikdy nedostal, což platilo o celém týmu, který možná ještě vyčerpaný náročnou sérií s Wizards nezachytil už začátek a drcen hosty zpod koše a na doskoku ztrácel už v závěru 1. čtvrtiny 17-30. Z prvních 14 trojek proměnil jedinou, po 19 minutách byl stav 25-48 a v půli 39-61, což bylo největší poločasové manko dějin Keltů v play-off. Cavs v utkání nejvíc dominovali z šestek (trefené 10-28) a ztratili jen 8 míčů. James zajistil 38 bodů (nejméně 35 bodů páté utkání v řadě), 9 doskoků a 7 asistencí za 42 minut, zpod koše i z trojek (9/6) skvělý Love přidal 32 (kariérní max v play-off) a 12 doskoků a centr Thompson překvapil 20 body. Za Boston Bradley a Crowder zasíťovali 21 bodů, Thomas 17 s 10 asistencemi.