James to dokázal!

29.05.2018 - red
počet přečtení: 126
vytvořeno 31.05.2018, upraveno 31.05.2018

Zápas 7 finále Východní konference NBA: BOSTON – CLEVELAND 79-87 (Tatum 24, jako první nováček od Abdul-Jabbara z roku 1970 stihl 10 nejméně 20bodových zápasů v jednom play-off, Horford 17, Morris 14+12 doskoků, Brown 13, tým hrál v 7členné rotaci, bez Irvinga, Haywarda, Theise, Larkina, +19 střel, ale úspěšnost 34 – nestřídající James 35+15 doskoků, 9 asistencí na 8 ztrát, 12 bodů dal ve 4. čtvrtině, v sérii i celkem v play-off odehrál v průměru 41 minut, postoupil do svého 8. Finále NBA v řadě a pošesté v řadě vyhrál sedmý zápas v sérii, byl to už jeho 100. zápas sezony, Green 19, Smith 12, bez zraněného Lovea, body z brejků 3-16, trojky 7-9, domácí v 1. půli vedli o 12, hosté rozhodli šňůrou 2-15 za stavu 72-71, Cleveland jako teprve 20. tým v dějinách play-off otočil z 0-2 až k vítězství v sérii a dosáhl na 4. Finále NBA v řadě, Boston ztratil poprvé ve svých dějinách (z 38 pokusů) sérii z vedení 2-0, patří nyní do pouhých 17 procent týmů, které nedokázaly vyhrát sérii z vedení 3-2, v play-off měl letos venkovní bilanci 1-7, doma 10-1), konečný stav série 3-4.