GSW do 5. v řadě!

21.05.2019 - red
počet přečtení: 130
vytvořeno 21.05.2019, upraveno 21.05.2019

Zápas 4 finále Západní konference NBA: PORTLAND – GOLDEN STATE 117-119 (M-Leonard kariérní max 30 (25 do půle)+12 doskoků, trojky 8/5, Lillard hrající se zraněnými žebry 28+12 asistencí, McCollum 26, trojky 9/5, bez Nurkiče – Steph Curry triple za 37+13 doskoků a 11 asistencí, trojky 16/7, v sérii měl průměr 36,5 bodu, Draymond Green 2. triple v řadě za 18+14 doskoků a 11 asistencí, plus 3 zisky a 2 bloky, jako první spoluhráči v dějinách získali triple v jednom zápase play-off, K-Thompson 17, Looney 12+14 doskoků, McKinnie 12, bez Duranta, Cousinse, Iguodaly, zraněného v Utkání 3, trojky týmů 16-12, TH 7-15, body zpod koše 42-60, doskoky 44-67, v útoku 6-15, Warriors i tentokrát vygumovali dvojciferné manko (-17 ve třetí čtvrtině), když kontrovali vlastní šňůrou 12 k nule a 3:30 do konce 4. čtvrtiny už vedli, aby Lillardovi vyskákal z koše složitě zakončovaný nájezd na výhru v poslední sekundě 4. dějství, v nastavení rozhodla trojka opět famózního Greena, který zvyšoval na 115-119 a závěrečná trojka Lillarda z rohu za stavu 117-119 už nedoletěla dost daleko), konečný stav série 0-4, tým Golden State postoupil už do pátého Finále NBA v řadě, jako jediný další tým NBA od Boston Celtics (1957-66). Ze tří dalších velkých amerických lig totéž dokázali už jen New York Islanders a Montreal Canadiens v NHL, Cleveland Brown v NFL a New York Yankees v MLB.