Durantova show: 43!

07.06.2018 - red
počet přečtení: 408
vytvořeno 07.06.2018, upraveno 07.06.2018

Další střelecká exploze jistoty obhájců trofeje Kevina Duranta, který vsítil 43 bodů (kariérní maximum v pla-yoff) se střelbou 23/15, trojkami 9/6 a šestkami 7/7 (navíc 13 doskoků a 7 asistencí), rozhodla třetí duel Finále NBA a Golden State po triumfu 102-110 v Clevelandu stojí výhru od třetího titulu za poslední čtyři roky. Durant svým 43minutovým monst výkonem zcela zastínil pětici dvojciferných spoluhráčů (z toho 4 ze základu), kteří se dostali nejvýš na 10 nebo 11 bodů. To platilo i o trojkařsky marném Currym (10/1). Warriors už ale byli rádi, že se jim ze stavu zraněných vrátil důležitý forward Iguodala, který zaznamenal 8 bodů a byl +14 za svých 22 minut. 10 body a 9 asistencemi se zviditelnil i power forward Green. U domácích 10. finálový triple double kariéry zapsal LeBron James (33+11 asistencí a 10 doskoků), Love přidal 20 bodů se 13 doskoky, Hood 15 bodů a Smith 13, ale na Duranta to jednoduše nestačilo. Byl to právě on, kdo zastavil úvodní smršť domácích (16-4), a kdo Cavs stopnul v rozletu za vedení 50-37 ve druhé čtvrtině, aby svůj tým přitáhl na poločasových 58-52. V tradičně silné třetí čtvrtině Warriors už byli mírně vpředu a za stavu 100-103 rozhodla 50 vteřin před koncem dalekonosná šestá trojka Duranta z 10 metrů. Vítězové byli lepší z brejků (11-19), ztratili jen 11 míčů a díky o téměř deset procent lepší úspěšnosti z pole přežili i manko na doskoku (56-41, v útoku 15-6) a o 11 menší počet střel. Není ani třeba dodávat, že z 0-3 sérii ještě nikdo ze 131 pokusů v dějinách ligy neotočil. Jen Cavs před dvěma lety dokázali převrátit ve Finále s Warriors zdánlivě neřešitelný stav 1-3.