Drcení Bosny

29.07.2019 - red
počet přečtení: 310
vytvořeno 29.07.2019, upraveno 29.07.2019

Bartoňova demoliční četa pokračovala v nelítostném kosení protivníků na B-divizním ME U18 i ve třetím duelu s Bosnou, již setnula 112-68 po poločase 54-35. Od začátku byla pevně v sedle, sázela trojky (do půle 17/7), tvrdě atakovala útočný doskok (do půle z druhých šancí 14-0), precizně trestala soupeřovy ztráty (do půle 17, lvi jen 5) a za prvních 20 minut měla o 21 střeleckých pokusů víc! V obraně byla jasně znát práce trenéra, když soupeř neměl takřka dobrých výhledů na koš a přitom při nájezdech stíhala přicházet zdvojení až ztrojení útočníka s míčem, přičemž si ale mladí lvi dávali velký pozor na správné postavení a vystříhání se faulů. Postupně vedli až o 28 bodů, než Bosňané v posledních 80 sekundách druhé čtvrtiny stáhli na 19. Třetí část už však opět jasně patřila Čechům, kterým nyní zbývají ve skupině ještě zápasy s Izraelem a Norskem. Tým měl s Bosnou převahu z trojek (15-4), zpod koše (48-34), z druhých šancí (21-2, útočné doskoky 18-8), ve ztrátách (9-26) a zejména měl o 32 střel z pole víc. O produkci se nejvíc starali Hanzlík (26, trojky 8/5), Böhm (15+7 doskoků), Marek Vyroubal (15), Noumeros (14, trojky 4/3) a Rylich (10). „Velmi povedený zápas, kde jsme snad všech 40 minut hráli vysoké tempo. Samozřejmě to bylo založené na dobré obraně a rychlém přechodu do útoku. Velmi dobré jsme měli procento trojek, bylo i málo ztrát a agresivita od všech hráčů nám pomohla k rychlému a zásadnímu vedení. Hrát tímto stylem 40 minut není jednoduché, ale hráči to splnili na výtečnou,“ pochvaloval si kouč Luboš Bartoň.