Démon Sant-Roos

02.11.2015 - red
počet přečtení: 815
vytvořeno 02.11.2015, upraveno 02.11.2015

O tři perimetrové hráče (Hrubana, Welsche, Dixona) stále oslabený Nymburk nezastavil svou gala jízdu VTB ligou ani v domácím duelu s Rigou (1-5) a po tvrdě vydřeném vítězství 73-71 už osiřel na 2. místě tabulky s bilancí 5-1 (za Petrohradem se 4-0)! Zároveň byl i popáté úspěšný v domácím utkání a v součtu tří soutěží uzavřel říjen na téměř dokonalé bilanci 8-1. Výhra byla o to cennější, že kouč Ginzburg výkon označil za dosud nejhorší, na čemž měla svůj podíl i vzrůstající frekvence zápasů hraných v osmi lidech. Polabané ale měli Kubánce Sant-Roose, který se zaskvěl 29 body (z pole 23/9, TH 10/7 z 8F+, 8 doskoků, 4 zisky za 39 minut), včetně 4 trojek (z 5 týmu) a rozhodující trefy, kdy se 7 vteřin do konce za stavu 71-71 po nájezdu zavěsil do vzduchu, a proměnil těžký pokus. 12 body jej doprovodil rozehrávač Randle a 11 power forward De Zeeuw. Riga (v sestavě jen s 2 lotyšskými reprezentanty z ME) musí porážky hořce litovat – z 32-24 ve 14. minutě otočila na 36-48 v minutě 23. Jenže pak před zraky 700 diváků otevřel svou střelnici kubánský fantom a 19 body z posledních 37 Nymburka vedl tým za obratem. Jeho předposlední trefa poslala domácí 80 vteřin do konce do vedení a poté už rozhodl o triumfu. Hostům nepomohlo ani ohromujících 18 útočných doskoků a převaha na doskoku 49-31. Riga totiž spáchala 20 ztrát (Nymburk 8), z nichž 11 přišlo od nabytí 12bodového náskoku. Nymburk si navíc pomohl 18 trefenými šestkami ku 9, když hned dvakrát během 5 minut třetí čtvrtky dala Riga soupeři 3 TH za faul při trojce.