Demolice Spurs!

02.05.2017 - Redakce
počet přečtení: 754
vytvořeno 02.05.2017, upraveno 02.05.2017

Play-off NBA – semifinále Východní konference – Zápas 1: Cleveland – Toronto 116-105 (James 35+10 doskoků, Irving 24+ kariérní play-off max 10 asistencí – Lowry 20+11 asistencí, týmové trojky 14-10, Cavs i po 8 dnech bez zápasů vlétli do utkání jako uragán, Irving brzy narazil v brejku Jamesovi míč na dunk o desku a v poločase to bylo 62-48, hosté se ještě ve 3. čtvrtině dostali na 7, ale pak už jim James nedal šanci a po jednom získaném faulu dokonce předstíral, že si od servírky roznášející pivo dá jednu lahev). Semifinále Západní konference: San Antonio – Houston 99-126 (K-Leonard 21+11 doskoků, Parker 11 – Ariza 23, trojky 10/5, Harden 20+14 asistencí, Capela 20+13 doskoků, týmové trojky 29/9 - 50/22, body zpod koše 32-36, bleskově hrajícím Rockets, kteří jsou v play-off ve špičce i na doskoku, báječně putoval míč (30 asistencí), místy i po inkasovaném koši okamžitě skórovali na druhé straně a Spurs byli doma zostuzeni jako už dlouho ne, když s ohromnou energií hrající hosté byli skvělí i v obraně, kde někdy až ztrojovali Leonarda, nebáli se vytvářet spoustu mismatchů a už po 16 minutách vedli 25-49 s trojkovou bilancí 16/9, 10 trojek měli po 17 minutách a poločas vyhráli díky celkem 12 trojkám 39-69 (největší poločasové manko Spurs za kouče Popoviche), Spurs, kteří prohrávali až o 39 a 4. čtvrtinu už dohrávali s lavičkou, utrpěli rekordně vysokou porážku v prvním utkání série pod Popovichem, 22 inkasovaných trojek je rovněž rekordní nálož pro Spurs, v utkání byl za potyčku vyloučen host Nene a za hádku se sudími domácí Dedmon).