David zničil Goliáše!

18.08.2018 - red
počet přečtení: 352
vytvořeno 18.08.2018, upraveno 18.08.2018

Famózní čtvrtou čtvrtinou, v níž zavřely francouzské obhájkyně trofeje na pouhých 5 bodech, když samy daly 15, rozhodly lví kadetky velkolepým způsobem hitový otvírák dalšího mistrovství Evropy pod vedením titulového kouče Richarda Fouska. Vítězství 56-51 z litevského Kaunasu je doslova husarským kouskem při uvážení v průměru 9centimetrového výškového deficitu Češek (172 ku 181)! Tým nejvíc táhly autorka 14 bodů, 6 doskoků a 6 zisků Simona Fišerová a neméně zdatná Klára Stloukalová (14+9 doskoků). Každá z 12 hráček nastoupila i při vyrovnaném průběhu nejméně na 5 minut. Češky byly v konečném účtování při tařka shodném počtu ztrát (21-20) lepší o jednu trojku (bilance soupeře 19/2) a dvě šestky, doslova šokem je pak vítězství na doskoku 44-40 (v útoku 15-13, body z druhých šancí 13-4) a v bodech zpod koše (34-30). Lvice měly do zápasu lepší start (10-2), ale v závěru poločasu nabraly manko 23-30, jež ve třetí čtvrtině narostlo až na 10 bodů, když tým na přelomu poločasů téměř 5 minut neskóroval. Za stavu 41-46 ale Francii nedovolil na začátku 4. dějství 6 minut ani bod, otočil na 51-46 a v závěru za bouření českých fanoušků těsný náskok udržel.