Další zmar Humpolce

05.08.2019 - red
počet přečtení: 187
vytvořeno 05.08.2019, upraveno 05.08.2019

Humpolec Bernard znovu neprolomil čtvrtfinálovou kletbu na sérii World Tour 3x3. Ve čtvrtfinále Prague Masters i přes nadějný start a vedení 11-6 proti velmi hratelnému americkému Princetonu náskok neudržel, když s klaksonem v poslední vteřině základní doby vydřel aspoň prodloužení, v něm už ale nedokázal mít žádné lepší zakončení a padl 18-21, když soupeř v utkání dlouho neměl jediný faul a v závěru měl od sudích větší toleranci k tvrdším obranným zákrokům „Byla to naše osmá World Tour a vždycky jsme skončili ve čtvrtfinále. Zápas jsme měli ve svých rukou a bohužel jsme ho nedotáhli do konce. Byli jsme eliminovaní fauly, kdy jsme jich brzy měli na kontě šest, a Princeton naopak neměl žádné. Museli jsme trochu polevit v obraně ve chvíli, kdy jsme vedli o čtyři body, aby se neházely šestky. Oni toho využili, dotáhli se, byli plus bod. Pak jsme měli štěstí a dotáhli to na prodloužení. Tam místo toho, abychom chodili do koše, jsme se snažili to rozhodnout z dálky a nepadlo nám to. Měli jsme dvě pěkné střely, jak to ukončit, ale nepadlo to. Zápasů, které se rozhodují poslední střelou, bylo hodně. Věří se vždycky. Bohužel nám to tam nepadlo. Oni hráli trochu víc na zkušenou, do koše přes pivota a uhráli to. Jsme hrozně zklamaní. Měli jsme tu šanci zachránit sezonu a budoucnost našeho týmu, abychom se udrželi ve světovém TOP 20. Tímto postupem bychom se zachránili, ale nepovedlo se. Bohužel jsme v ohrožení,“ byl velmi smutný lídr týmu Ondřej Dygrýn. Prague Masters vyhrála Riga, která ve čtvrtfinále zdolala o bod Novi Sad a ve finále porazila Princeton 21-12 a získala tak prémii 30 tisíc dolarů. Princeton si odváží 20 tisíc.