Další nálož v Charlotte

18.01.2018 - red
počet přečtení: 585
vytvořeno 18.01.2018, upraveno 18.01.2018

V obraně nyní zcela vyčpělí Wizards už pošestnácté v řadě dostali nejméně sto bodů a na palubovce Charlotte zdvořile umožnili Hornets stanovit 77 body poločasový střelecký rekord klubu. V 1. půli byli zpět kolem 10 bodů, ve druhé už o 20 a víc. Satoranský poprvé střídal Walla po 8,5 minutách za stavu -5, trefil tu dlouhou dvojku, rozesílal asistence a tým se s ním dostal i do vedení, aby Čech odcházel za stavu -10 po 8 minutách. Vrátil se v roli křídla k Wallovi ještě na posledních 5 minut poločasu, kde se trefil zpod koše přes hlavu, a kde skore šlo z -8 na -16. Walla pak střídal ještě 15:40 do konce za stavu -25, ve čtvrté části si odpočinul, ale vyloučení třetího rozehrávače Fraziera (3 minuty s 1 asistencí), který se zamíchal do strkanice spoluhráče Smithe s Carter-Williamsem, jej znovu vrátilo do zápasu, který pak i se dvěma trefenými šestkami dokončil. V obraně se mu dařilo střídavě, když i přes něj domácí dokázali proměňovat některé těžké střely. Smutným vrcholem duelu byla pro Wizards situace, kdy byl s Frazierem vyloučen i domácí Carter-Williams, který měl jít původně na šestky, a podle pravidel kouč soupeře Brooks měl zvolit náhradního exekutora. Vybral normálně bídného šestkaře Howarda, který ale oba pokusy proměnil a doprovodil to i posměšně zaslaným polibkem k lavičce soupeře. Domácí, kteří měli zpět po 21zápasové absenci způsobené bolestmi hlavy kouče Clifforda, trefili 12 z prvních 13 střel a před pouhými 11 tisíci diváků (kvůli nepřízni počasí) zvítězili 133-109. Dominovali zpod koše 50-30 a přestříleli hosty i z trojek 15-13. Vedli je Kidd-Gilchrist (21), Walker (19) a Howard (18+15 doskoků), celý základ byl dvojciferný. Za hosty kontrovali Beal (26), Scott (18) a Oubre (16). Satoranský za 26 minut zapsal 6 bodů (z pole 3/2, -13), 7 asistencí na 1 ztrátu a 3 doskoky. Kouč Brooks po zoufalém výkonu týmu pohrozil změnami.