Curry zvýšil na 2-0

04.06.2018 - red
počet přečtení: 410
vytvořeno 04.06.2018, upraveno 04.06.2018

Už když fenomén distanční střelby Steph Curry před zápasem s přehledem trefil koš při svém rutinním hodu z tunelu k šatnám, dalo se tušit, že s Cavaliers bude v Duelu 2 Finále NBA zle. A rozehrávač Golden State svou formu potvrdil. Ve 3. čtvrtině začal drcení hostů neuvěřitelně vysokým obloukem s klaksonem útoku, když míč nouzově odhodil z 9 metrů, a než za řevu hlediště propadl obručí, Curry mezitím odcupital až na půlku hřiště. Warriors vedli 8 minut do konce 103-89, Durant za chvíli zvýšil na 16, v zóně se nacházející Curry pak přidal i těžkou trojku s faulem a asistenci na Duranta a 5 minut do konce bylo za vedení Warriors 111-93 definitivně hotovo. Minutu na to už kouč Cavs stáhl i do té doby opět nestřídajícího Jamese a Curry pak ještě svou 9. trojkou, jíž stanovil rekord dějin Finále, uzavřel svůj účet na 33 bodech (trojky 17/9, 8 asistencí, 7 doskoků). Ruku k dílu přidal i nejefektivněji hrající Warrior Durant (26+7 asistencí a 9 doskoků) a 20 bodů nasázel i snajpr Klay Thompson, jenž přemohlk bolavý kotník zraněný v Utkání 1 a jednu přesnou trojku zapíchl za obloukem i z plné rychlosti v brejku. Tuctem bodů při 2. výhře v sérii (122-103) překvapil ze seběhů produktivní centr McGee a 10 bodů stihl i druhý rozehrávač Livingston. Většinu zápasu kolem 10 bodů vedoucí Warriors (opět bez Iguodaly) nezastavil ani brzký druhý faul Duranta (v lichých čtvrtinách bránil Jamese, v sudých pak Draymond Green) a 3. chyba Thompsona z poloviny 2. čtvrtiny. Lídr Cavs James už vypadal mírně znaveně, do půle (15+8 asistencí) ani nepokusil trojku, ale pořád ještě stíhal své nájezdy nebo včasná odložení na trojku, když jej rutinně po clonách přebíral střízlík Curry, jehož tým ani nejevil snahu se přebráním vyhnout. Oproti Utkání 1 agresivněji bránícím a více faulujícím domácím rovněž vázl obranný doskok, což vedle nejednoho selhání koncentrace v obraně pomáhalo Cavs udržovat se na blízku. Warriors naopak dávali řadu snadných bodů po efektních kombinacích až pod koš a celý zápas těžili z o 20 procent přesnější střelby. Hlavními oporami hostů, kteří zaostali v trojkách (15-9) a lepší byli na útočném doskoku (7-16), byli James (i se zakrvaveným levým okem 29+13 asistencí a 9 doskoků), Love (22+10 doskoků) a Hill (15).