Čtvrté finále za 6 let!

25.08.2018 - red
počet přečtení: 502
vytvořeno 25.08.2018, upraveno 25.08.2018

Bylo to pro tento celek tak symbolické – čarodějnická driblérka Kateřina Zeithammerová jako nejmenší lvice (160) sklidila nejvíc doskoků (8) z týmu, který v průměru o 9 centimetrů vyšší Turkyně přeskákal 54-44, z toho v útoku 22-14! Z druhých šancí soupeře přemohl 13-5, zpod koše dokonce 28-12 a při oboustranném střeleckém trápení právě díky těmto klíčovým ingrediencím složil stejného protivníka na turnaji i podruhé (48-37) a otevřel si tak brány do finále mistrovství Evropy kadetek, které bude v této kategorii národní tým pod vedením Richarda Fouska hrát už počtvrté za posledních šest let! Češky byly v semifinále vpředu od samého začátku a po urputné a neurovnané první čtvrtině si v závěru poločasu začaly akcemi pod koš budovat vyšší vedení. Ve stěžejní sekvenci utkání šly z 23-21 (po 18 minutách) na 41-23 (po 30), když na konci famózní 3. čtvrtiny ovládnuté 14-2 udeřila Nikola Zdeňková trojkou po útočném doskoku Zeithammerové. Důležité bylo, že tým soupeři nedával mnoho útočných doskoků, málo ztrácel, na rozdíl od Turkyň se prosazoval z brejků a postupně zpřesňoval i hru v postupném útoku, bravurně řízeném nepolapitelnou a od míče neoddělitelnou rozehrávačkou Zeithammerovou, jež za 30 minut ztratila jediný míč, z nájezdů do lesa obránkyň až nepochopitelně nacházela spoluhráčky na perimetru a opět se o míle přiblížila k trofeji pro MVP. Češky se navíc překonávaly v obraně, kde soupeř měl čím dál zoufalejší střely, začal vršit ztráty a postupně už sklápěl hlavu. Lvice za celý zápas jen 10krát faulovaly, když se jim dařilo vyvarovávat zbytečným osobním chybám, což je v kategorii U16 „vyšší dívčí“. Střelecké pole vedly Fišerová (9+7 doskoků), Zdeňková (8), Zeithammerová a Chromá (po 7). Finále s Italkami přijde na řadu v sobotu ve 20:15.